دکتر مصطفی معین، استاد دانشگاه و کاندیدای انتخابات نظام پزشکی در پیامی از فعالان رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی در سراسر کشور خواست که با حضور فعال و پرشور در انتخابات نظام پزشکی، گامی دیگر در جهت معنی بخشیدن به مشارکت و رقابت و تقویت جامعه مدنی بردارند.

به گزارش خبرگزاری موج، در این پیام آمده است: "گستردگی و نقش حیاتی دانش، حرفه و اخلاق پزشکی و مسئولیت اجتماعی پزشکان، انتظارات فراوانی پیش روی یکایک ما نهاده است.

پزشکان در سطح بالاترین و موثرترین گروه‌های مرجع جامعه ما قرار دارند، یعنی اینکه مردم علاوه بر رجوع به ما برای تشخیص و درمان آلام تن و روان خود، چشم به نقش اجتماعی ما هم دوخته اند. ارتقای سطح مشارکت و حساسیت نسبت به سرنوشت خود و اجتماع از جمله حقوق شهروندی و ضرورت های اجتناب ناپذیر برای توسعه کشوردر همه زمینه هاست. این واقعیت به آن معناست که باید از همه ظرفیت هایی که برای نیل به دموکراسی و پیشرفت در کشور وجود دارد، بهره گرفت. استفاده از حق انتخاب و حق رای نشان داده است که کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر برای دستیابی به حقوق اساسی و اصلاح فرایند هاست.

بر این اساس به عنوان عضوی کوچک از جامعه فرهیخته پزشکی ایران که کوشیده است در مقاطع مختلف نسبت به ارتقای منزلت پزشکان و نقش دانش، اخلاق و حرفه پزشکی در تامین سلامت جامعه بی­‌تفاوت نباشد، از عموم دوستان و همکاران عزیز در رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی در سراسر کشور می خواهم که با حضور فعال و پرشور در انتخابات نظام پزشکی، گامی دیگر در جهت معنی بخشیدن به مشارکت و رقابت و تقویت جامعه مدنی بردارند."

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج