سخنگوی شورای شهر تهران از ورود ٦٦ خط واگن به مترو در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، رضا تقی‌پور در جریان سیصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه  برخی از دوستان در شورا مطالبی را مطرح می‌کنند و پروژه‌های بزرگ را زیر سؤال می‌برند که جای تعجب دارد، گفت: در احداث خطوط ٦ و ٧ اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است و اگر انتقاداتی به این خطوط وجود دارد باید مستند و بر اساس گزارشات رسمی باشد. ضمن اینکه گزارشات باید به روز باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه شورای شهر محل مناسبی برای بحث‌های تخصصی در حوزه مدیریت شهری است و باید مسائل مرتبط در شورا مطرح شود، گفت: نباید ذهن شهروندان را با مطالب غیرواقعی و نادرست به هم بریزیم و کارهای بزرگ را زیرسوال ببریم.

تقی پور با اشاره به اینکه ما در مترو واگن کم داریم ، گفت: این سوال ما نیز است که چرا دولت به تعهدات خود در این بخش عمل نکرده است به طوری که قرار بود 4هزار واگن در اختیار متروی تهران قرار داده شود که هم اکنون 1300 واگن در اختیار مترو است و 66 واگن نیز به زودی وارد مترو می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه با انتقاد از اظهارات برخی از اعضا تصریح کرد: یکی از دوستان سنت غلطی را در جلسه امروز قرار داده و موضوعاتی را مطرح کرده است که هیچ ارتباطی با موضوع مترو نداشته است و به طبع بنده نیز این سنت را ادامه می‌دهم.

وی گفت: یکی اینکه امروز در جلسه شورا عنوان شد که شهرداری هیچ قرارداد جدیدی را انجام ندهد حرف بیهوده‌ای است، زیرا ما موظفیم تا پایان دوره چهارم کارها را به جلو برده و هیچ کاری را متوقف نکنیم.

تقی‌پور اضافه کرد: در حال حاضر شورای پنجمی وجود ندارد، تعدادی منتخب مردم هستند و هنوز حکمی برای فعالیت خود دریافت نکردند و نمی‌توانند در این زمان فعلی تصمیمی برای مدیریت شهر بگیرند.

سخنگوی شهر تهران در ادامه خطاب به سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: بهتر است شما گزارشی را از عملکرد خود در حوزه معماری و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون ارائه کنید که ما ببینیم چه نظارتی بر ساخت و سازها انجام داده‌اید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج