رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه با احداث 300 کیلومتر خط مترو مشکل تهران حل نمی‌شود و باید طرح‌های جدیدی جهت توسعه خطوط مترو تهیه شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، اسماعیل دوستی در جریان سیصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر تهران به توسعه خطوط مترو اشاره کرد و گفت:  باید در آینده نیز توسعه خطوط مترو ادامه پیدا کند، چرا که با احداث 300 کیلومتر خط مترو مشکل تهران حل نمی‌شود و باید در آینده همانند سایر دنیا توجه خود را به زیرسطح‌ها ببریم و از این ظرفیت استفاده شود.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: باید طرح‌های جدیدی جهت توسعه خطوط مترو تهیه شود و در آینده اقدامات لازم برای احداث خطوط جدید آغاز شود.

وی گفت: انتظار داریم که احداث خطوط جدید مترو در آینده مورد توجه شهردار و شورای جدید باشد و به مترو بی‌توجه نباشند.

دوستی گفت: در زمان قالیباف خطوط اصلی و شریان‌ها انجام شده است و حلقه‌های اصلی حدود 80 الی 85 درصد به پایان رسیده است و انتظار می‌رود که مدیریت شهری بعدی این مسیر را ادامه بدهد.

مهدی چمران در ادامه و در پاسخ به طراحی خطوط جدید مترو گفت: این موضوع از سال‌های قبل در دستور کار شورا بوده و چهار خط اکسپرس برای تهران پیش بینی شده است که این موضوع در شورای سوم تصویب شد، اما شورای عالی آن را تصویب نرسانده است.