رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران از ابداع دو زیرگذر در منطقه یک ابراز نگرانی کرد که رییس شورای شهر در پاسخ گفت موضوع ایجاد این زیرگذرها جدید نیست و در سال‌های دور نیز معاونت مذکور با عقد قرارداد با مشاور خارجی ابعاد مختلف ایجاد این زیرگذر را انجام داد اما از آنجایی که مشاور خارجی گفته بود که تونل‌ها در کنار هم نمی‌توانند قرار گیرند مورد تایید شورا قرار نگرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، مرتضی طلائی  در ٣٥٩ جلسه شورای شهر تهران إظهار داشت: برخی از شهرداران مناطق، پیگیری کار شورایاری ها را متوقف کرده و جلسات برگزار نمی شود.

به گفته وی، باید إبلاغی صورت گیرد تا شهرداران فعالیت های شورایاری را متوقف نکند.

‎در ادامه نشست محسن سرخو صبح امروز به دو زیرگذر در منطقه یک تذکر داد و گفت:  این موضوعات نه در برنامه پنج ساله و نه در بودجه دیده نشده است، در واقع با معاونت حمل و نقل در این زمینه صحبت کرده و آنها عنوان داشتند ایجاد این دو زیرگذر در حد اظهارنظر شهردار منطقه یک بوده است.

‎وی با بیان اینکه ایجاد زیرگذر حد فاصل دزاشیب تا چمران و قدس تا میدان تجریش جای نگرانی دارد، گفت: شهردار منطقه یک قبلا شهردار منطقه 3 بوده و در منطقه 3 نیز یک تونل ابداعی خارج از برنامه داشت و می‌ترسیم که در منطقه یک نیز یک کار ابداعی کند و زیرگذار بسازد.

‎سرخو با بیان اینکه شهرداری نباید خارج از برنامه حتی برای عقد قرارداد با مشاور وارد رایزنی شود، گفت: این موضوع را به شدت بررسی می‌کنیم.

مهدی  چمران نیز در واکنش به این تذکرگفت: موضوع ایجاد این زیرگذرها جدید نیست و در سال‌های دور نیز معاونت مذکور با عقد قرارداد با مشاور خارجی ابعاد مختلف ایجاد این زیرگذر را انجام داد اما از آنجایی که مشاور خارجی گفته بود که تونل‌ها در کنار هم نمی‌توانند قرار گیرند و باید بر روی همدیگر قرار گیرند و خروجی آن نیز در خیابان ولیعصر بود که به درختان آسیب می‌رساند موضوع تایید شورا قرار نگرفت اما ممکن است دوباره این طرح را رونمایی کرده باشند.

‎وی با بیان اینکه راه‌اندازی ادامه خط 3 مترو از سه راه اقدیسه تا میدان تجریش در دستور کار قرار دارد که باید به تصویب شورای عالی ترافیک برسد، گفت: راه‌اندازی متروی فاطمی نیز در شورای شهر به شرط جذب سرمایه‌گذار خارجی تصویب شده اما در شورای عالی ترافیک هنوز به تصویب نرسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج