رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه به دنبال همکاری مشترک با طرف عراقی در حوزه خدمات دهی به زائران هستیم گفت: بنا داریم سطح کیفی خدمات را به استانداردهای مورد نظر سازمان حج و زیارت برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه سفر به کشور عراق در نشست با مدیران عامل شرکت‌های عراقی اهداف و سیاست‌های کلان سازمان در اعزام زائر به عتبات عالیات عراق را تبیین کرد.

محمدی با تاکید بر اینکه هدف اصلی مشترک هر 2 طرف عشق به امام حسین علیه السلام و خدمت به زوار آن امام همام است، افزود: پس بنابراین ایجاب می‌کند که با هماهنگی و همکاری مشترک در حوزه خدمات دهی به زائران بیش از پیش تلاش کنیم و سطح کیفی خدمات را به استانداردهای مورد نظر سازمان حج و زیارت برسد. قطعا الزام به رعایت این استانداردها سختگیری نیست بلکه تلاش برای ارتقای سطح خدمات به زائران و جلب رضایت آنان است که در واقع رضایت حضرت ابا عبدالله علیه السلام و رضایت خداوند متعال است.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در زمینه تامین اسکان زایرین باید تلاش شود هتل‌های مناسب منطبق با استانداردها و مقتضیات فرهنگی و اجتماعی زائرین ایرانی باشد که این تلاش در 2 سطح می‌تواند انجام شود، در مرحله اول با بازسازی و رفع اشکالات هتل‌ها سعی شود استانداردها و شاخص‌های حداقلی فراهم شود.

محمدی عنوان کرد: باید وضعیت خدماتی که توسط شما به ویژه در حوزه آسمان به زائرین داده می‌شود به لحاظ کیفیت و هزینه به گونه‌ای برجسته و متفاوت باشد که مجموعه‌های غیر مجاز توان رقابت نداشته باشند.

 رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ارزیابی شرکت‌های عراق به خصوص در 2 شاخص  تعداد هتل‌های در اختیار و سطح ارایه خدمات مورد توجه ویژه سازمان قرار دارد.

محمدی بیان کرد: در نجف اشرف درباره وضعیت اسکان و هتل مشکل جدی وجود دارد که لازم است در این مورد سرمایه‌ گذاری شود و با ساخت هتل مناسب شرایط افزایش اعزام زائر را فراهم سازد. در حوزه زائرین عراقی ورودی به ایران و ساماندهی آن شما می‌توانید نقش جدی و مشخصی را ایفا کنید. 

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان تأکید کرد:‌ تعداد زائران عتبات عالیات به‌ غیر از ایام اربعین به 5 میلیون نفر در سال افزایش می‌یابد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج