معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز دارای مقادیر بالای سرب و جیوه است که احتمال ابتلا به بیماری‌های بدخیم و سرطان را افزایش می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، منوچهر دادگر نژاد معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در خصوص نکاتی که بانوان باید در زمان مراجعه به سالن‌های آرایش و زیبایی مورد توجه قرار دهند نکاتی را بیان کرد. متصدیان و آرایشگران حق تجویز و یا استفاده از هیچ‌گونه دارو و مکمل‌های دارویی را برای مراجعین را ندارند.

دادگر نژاد با بیان اینکه استفاده از داروهای بی‌حسی، چاقی و لاغری در برخی از آرایشگاه‌ها منجر به بروز بیماری‌های متعدد برای بانوان شده است، افزود: سالن‌های آرایش و زیبایی محل مناسبی برای خرید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی نیست و عرضه آنها در چنین اماکنی تداخل صنفی بوده و ممنوع است.

وی کرد: مراجعان توجه کنند که تمامی لوازم آرایشی، بهداشتی وارداتی و خارجی مورد استفاده توسط متصدیان و آرایشگران مربوطه دارای برچسب اصالت و سلامت بوده و محصولات داخلی ساخت ایران دارای پروانه بهداشتی ساخت باشند.

وی در ادامه هشدار داد: همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز دارای مقادیر بالای سرب و جیوه است که احتمال ابتلا به بیماری‌های بدخیم و سرطان را افزایش می‌دهند. عوارض پوستی، ادم و موارد مشابه نتیجه استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج