رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یکدستگاه خودروی سواری تیبا در همدان یک نفر فوت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج سرهنگ رضا عزیزی افزود: یک دستگاه خودروی سواری با 2 سرنشین جوان ساعت سه بامداد امروز در فاصله 6 کیلومتری پل سه راهی ساوه واژگون شد.
وی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی سرنشین جوان این وسیله نقلیه به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و جان خود را از دست می دهد.
وی توضیح داد: راننده اصلی و مالک متوفی خودرو هنگام بازگشت از تهران دچار خواب آلودگی شده و برای ادامه مسیر از دوست خود می خواهد که رانندگی کند.
رئیس پلیس راه استان همدان افزود: طبق بررسی های صورت گرفته دوست مالک خودرو فاقد گواهینامه بوده و به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه و رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی ، دچار سانحه می شود.
سرهنگ عزیزی بیان کرد: بسیاری از سرنشینان وسایل نقلیه با نزدیک شدن به پلیس راه یا دیدن ماموران پلیس اقدام به بستن کمربند ایمنی می کنند.
وی گفت: تاکید پلیس به بستن کمربند ایمنی با هدف افزایش ایمنی سرنینان وسیله نقلیه است بنابراین انتظار می رود شهروندان نسبت به این مولفه توجه جدی داشته باشند.
آمار واژگونی خودرو در جاده های برون شهری این استان 11 درصد بالاتر از میانگین کشوری است و به گونه ای که نرخ متوسط واژگونی در کشور 38 درصد است در حالیکه این آمار در استان همدان 49 درصد ثبت شده است.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج