رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: برخورد با جرایم خاص و خشن،توسعه امنیت پایدار، حمایت از تولید و اشتغال و مقابله با آسیب های اجتماعی محور برنامه های جامع عملیاتی دادگستری استان است.

به گزارش خبرگزاری موج ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید دادگستری شهرستان حاجی آباد بیان داشت: با افتتاح این ساختمان مسئولیت دستگاه قضایی شهرستان حاجی آباد در خدمت رسانی مطلوب به مردم این شهرستان سنگین تر می شود که امیدوارم رسیدگی به پرونده ها و رفع مشکلات قضایی در نتیجه توسعه زیرساخت ها و تأمین فضای استاندارد اداری با سرعت بیشتری انجام گیرد.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به مطالبات به حق مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در متن حکم انتصاب ریاست قوه قضائیه مبنی بر لزوم توجه به تسریع در جریان رسیدگی ها و کاهش اطاله دادرسی ،تحقق این موضوع را در صدر اولویت های دستگاه قضایی برشمرد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان ارتقاء شاخص های سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی را درگرو نظارت مستمر ،اتخاذ سیاست های قضایی مؤثر، ایجاد سازو کارهای مناسب، توسعه زیرساخت ها، توجه به اقدامات پیشگیرانه، تکریم ارباب رجوع،سرعت در رسیدگی ،کاهش جمعیت کیفری و تحقق عدالت آسان برای عموم مردم عنوان کرد.

وی درادامه ضمن تقدیر و ابراز خرسندی از دستاوردهای تحسین برانگیز دستگاه قضایی استان هرمزگان در سال 1395 این موضوع را ماحصل اهتمام و تلاش مجدانه تمامی کارکنان این مجموعه در حوزه های مختلف قضایی این استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد ؛ روند تسریع در جریان دادرسی ها و کاهش حجم پرونده ها با تحقق اهداف پیشبینی شده در برنامه جامع عملیاتی دادگستری کل استان هرمزگان در سال1396 نیز ادامه یابد و موجبات امیدواری و رضایتمندی بیش از پیش مردم را فراهم سازد.

وی با اشاره به این مطلب که جرائم سرقت ،نزاع و درگیری،مواد مخدر و حمل و نگهداری مشروبات الکلی در صدر جرایم ارتکابی در استان هرمزگان می باشند ؛ برخورد قاطع و بدون اغماض با جرایم خاص و خشن،توسعه امنیت پایدار، حمایت از تولید و اشتغال و مقابله با ناهنجاریها و آسیب های اجتماعی را از عمده محورهای برنامه جامع عملیاتی دادگستری کل استان هرمزگان در سال 1396 برشمرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه یادآور شد: ساختمان جدید دادگستری شهرستان حاجی آباد که امروز شاهد افتتاح و بهره برداری از آن می باشیم ؛ در زمینی به مساحت دو هزار و شصت و سه مترمربع و زیربنای یک هزار و سیصد و چهل متر مربع در سه طبقه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال ساخته شده است.

وی همچنین اظهارداشت: احداث این پروژه عمرانی از پنجم تیرماه سال 1391 آغاز شد و با پیگیری های دادگستری کل استان هرمزگان و تأمین اعتبار لازم در تاریخ هفتم تیرماه سال 1396 به مرحله افتتاح و بهره برداری رسید .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج