دستگاه ها، نهادها و سازمان های حقوقی و قضایی در قالب بیانیه های جداگانه ضمن محکومیت جنایات اشغالگران صهیونیست و حامیان غربی آنان، از آحاد ملت شریف ایران دعوت کردند تا در راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از جریان مقاومت اسلامی حضور پرشور داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج،  امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند تا مسلمانان جهان با شرکت در راهپیمایی این روز، همبستگی خود برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین و حقوق قانونی آنها را به نمایش بگذارند.

راهپیمایی روز قدس امسال، روز جمعه دوم تیر 96 ، بیست و هشتم ماه مبارک رمضان 1438 هجری قمری همزمان در 900 شهر ایران اسلامی و 80 کشور دنیا، از ساعت 11 صبح برگزار می شود.

** حضور در راهپیمایی روز قدس، اعلام حمایت از جنبش مقاومت اسلامی 

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: ملت قهرمان پرور ایران اسلامی و مسلمانان آزادیخواه جهان در حالی به استقبال روز جهانی قدس می روند که نظام استکبار درمانده تر از همیشه و به پشتوانه تعصّب و جهل برخی کشورهای منطقه، فصل جدیدی از ظلم و خون ریزی را با عنوان مبارزه با تروریسم در منطقه به راه انداخته است.

این بیانیه می افزاید: نظام استکبار با حمایت از جریان تکفیری، سعی در فرار از پاسخگویی به بیش از نیم قرن جنایت و چپاول حقوق حقّه مردم بی دفاع فلسطین و سرپوش گذاشتن بر شعارهای دروغین حمایت از حقوق بشر در نظام سلطه جهانی را دارد.

این بیانیه تاکید می کند: در این شرایط حساس، حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس و اعلام انزجار از سیاست های استکباری آمریکا و ایادی صهیونیستی و تکفیری او در منطقه و جهان، تجدید بیعت و لبیک مجدد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و اعلام حمایت و همراهی با ملت ستم دیده فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی خواهد بود.

روز جهانی قدس، روز وحدت مسلمانان جهان است

در بخشی از بیانیه سازمان تعزیرات حکومتی آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس، یادگار گرانبهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران، روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست‌های غارتگر، روز مقابله مستضعفان با مستکبران و روز وحدت مسلمانان جهان است. 

این بیانیه می افزاید: با پشت سر نهادن حملات ددمنشانه کوردلان داعشی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پاسخ قاطع و دندان شکن سپاهیان همیشه سرافراز به این جنایت، برای سر دادن فریاد آزادی خواهی و حق طلبی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان سال 1438 هجری قمری، گرد هم خواهیم آمد تا صدای تمامی مظلومان و مستضعفان جهان به ویژه مردم شریف قدس باشیم.

کشاندن آتش تروریسم به داخل ایران آخرین حربه‌ها برای ممانعت از فروپاشی رژیم عنکبوتی اسراییل است 

ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با صدور بیانیه ای از ملت شریف ایران دعوت کرده است تا در راهپیمایی روز قدس حضور داشته باشند.

در بخشی از بیانیه ستاد مبارزه با مواد مخدر آمده است: با گذشت 35 سال از ابتکار هوشمندانه معمار کبیر انقلاب اسلامی و راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آرمان آزادی بیت المقدس فراتر از مرزهای جهان اسلام است و جغرافیای تحت سیطره‌ قدرت‌های سلطه‌گر را تحت تاثیر قرار داده است و با همراه ساختن جوامع و ملت‌های حق‌طلب، عدالت‌خواه و ظلم ستیز، رؤیای صهیونیستی 'تسلط از نیل تا فرات' و تحقق 'خاورمیانه بزرگ' باطل شده است.

این بیانیه تاکید می کند: امروز هجمه‌های سیاسی، تبلیغاتی، روانی و تحریم‌های گسترده اقتصادی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی و ایجاد پیوندهای سست و زودگذر در میان سران دست نشانده کشورهای مرتجع منطقه و شعله‌ور نمودن آتش سلفی‌گری برای شکستن خط محکم و استوار مقاومت، کشاندن آتش تروریسم به داخل مرزهای ایران برای ایجاد ناامنی و در واقع آخرین حربه‌های شیاطین دنیای کفر و الحاد برای ممانعت از فروپاشی نهایی رژیم عنکبوتی اسراییل است که بی شک با هوشیاری، وحدت و انسجام ملت‌های آزاده و امت اسلامی راه به جای نخواهند برد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ستاد مبارزه با مواد مخدر روز جمعه، همگام با مردم خداجوی و روزه‌دار با حضور قدرتمند در راهپیمائی روز جهانی قدس لرزه بر اندام پوشالی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی می اندازد و موجب دلگرمی و قوت قلب مبارزان فلسطینی می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج