مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در استان های خوزستان و بوشهر طی دو روز آینده خبر داد و گفت:براساس پیش بینی سازمان هواشناسی پایتخت طی امروز و فردا شاهد افزایش دما است.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره وضعیت هوا طی سه روز آینده اظهار داشت:براساس پیش بینی‌های صورت گرفته از سوی سازمان هواشناسی، در بخش‌های جنوبی سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود، در واقع این وضعیت امروز دوشنبه  در شمال خراسان رضوی و ارتفاعات خراسان شمالی دور از انتظار نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه روز سه شنبه به دلیل وجود جریان‌های شمالی و با گذر موجی از نوار شمالی کشور، در استان‌های ساحلی دریای خزر و مناطقی از شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وزش باد، کاهش نسبی دما و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، گفت:  بعد از ظهر روز چهارشنبه در شمال غرب کشور افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی دو روز آینده در استان‌های خوزستان  و بوشهر وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق با گرد و خاک همراه خواهد بود. در همین مدت سواحل خلیج فارس نیز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد شد.

وظیفه  در ادامه به وضعیت  شرایط جوی تهران طی دو روز آینده  اشاره کرد و گفت: آسمان تهران در روز سه‌شنبه صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد، در بعد از ظهر افزایش باد پیش‌بینی می‌شود که حداکثر و حداقل دمای این شهر در روز سه‌شنبه ۳۶ و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین در روز چهارشنبه آسمان تهران صاف، همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۷ و ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج