مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش با بیان اینکه در تابستان امسال 25 هزار پایگاه اوقات فراغت دانش‌آموزی در کشور فعالیت می‌کند، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند از اول لغایت هفتم تیر ماه در سامانه الکترونیکی اوقات فراغت ثبت‌نام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی علی‌اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت پایگاه‌های تابستانی اوقات فراغت دانش‌آموزان اظهار داشت: سامانه الکترونیکی اوقات فراغت دانش‌آموزان راه‌اندازی شده است و دانش‌آموزان می‌توانند از اول لغایت هفتم تیر ماه در این سامانه، رشته‌های مورد علاقه خود را برای گذراندن اوقات فراغت در پایگاه‌های تابستانی انتخاب کنند. 

وی ادامه داد: شهریه‌ها متناسب با موقعیت محل تحصیل دانش‌آموزان متغیر است و برای نمونه دانش‌آموزانی که تمایل به انتخاب رشته‌های فنی را دارند باید هزینه آن را باید پرداخت کنند، اما ممکن است رشته‌ای نیاز به پرداخت هزینه نداشته باشد. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: شهریه‌های تعیین شده برای گذران اوقات فراغت دانش‌آموزان پایین‌تر از حد معمول است؛ ضمن اینکه 25 هزار پایگاه تابستانی امسال در آموزش و پرورش فعال هستند.

علی‌اکبرزاده در خصوص «موضوع نظارت بر فعالیت‌های پایگاه‌های تابستانی»، با تأکید بر اینکه پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی دانش‌آموزان تحت نظارت آموزش و پرورش  است، خاطرنشان کرد: یکی از علل طراحی سامانه اوقات فراغت تابستانی دانش‌آموزان بحث نظارت است؛ چرا که در این سامانه به صورت آنلاین و الکترونیکی در جریان کم و کیف پایگاه‌های تابستانی قرار می‌گیریم، اما در عین حال اگر دانش‌آموزان یا والدین آنها پیشنهادات و انتقاداتی داشته باشند، همکاران فرهنگی در آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق به این موضوع رسیدگی می‌کنند.

وی با اشاره به اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور تصریح کرد: اردوهای راهیان نور یکی از بهترین اردوهاست که برای گذراندن اوقات فراغت دانش‌آموزان طراحی شده است و آخرین مرحله اردوهای راهیان نور در سال تحصیلی جاری از 10 تیر  لغایت 20 شهریور ماه برگزار می‌شود؛ ضمن اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان برای شرکت در این اردوها در حال انجام بوده و در صورت استقبال نیز تعداد کاروان‌ها قابل افزایش است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: به دلیل گرمای هوا، اردوهای راهیان نور مناطق غرب و شمال غرب را برای دانش‌آموزان تدارک داده‌ایم؛ ضمن اینکه فقط دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه می‌توانند در این اردوها شرکت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج