رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت:تا کنون 38 مورد ابتلا به این بیماری در سطح کشور داشته‌ایم که متاسفانه 3 مورد آن فوت شده‌اند، ضمن اینکه درصد مبتلایان در سال گذشته 62 مورد بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد مهدی گویا با اشاره به اینکه 38 مورد ابتلا به تب کنگو در کشور داشته‌ایم، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان گلستان نداشته‌ایم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گلستان با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته است، گفت: بخش عمده ای از این شلوغی‌ها، رسانه‌ای است.

وی افزود: تا کنون 38 مورد ابتلا به این بیماری در سطح کشور داشته‌ایم که متاسفانه 3 مورد آن فوت شده‌اند، ضمن اینکه درصد مبتلایان در سال گذشته 62 مورد بوده است.

گویا در ادامه نسبت به ذبح بهداشتی دام در کشتارگاه‌ها، نگهداری لاشه دام به مدت 24 ساعت در یخچال و کنترل مراکز عرضه دام و کنترل انتقال دام ها از شهرستانها برای جلوگیری از تب کریمه کنگو تاکید کرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه بیماری سالک گفت: استان گلستان یکی از استانهای پیشرو در مبارزه با بیماری سالک است و برنامه حذف بیماری سالک را در استان شروع کرده است.

وی ادامه داد: مبارزه با این بیماری چند بخشی است و کلیه ارگانها از جمله جهادکشاورزی، استانداری و در رأس همه آنها خود مردم می بایست همکاری بسزایی داشته باشند.

همچنین در این جلسه طهماسبی معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان و رئیس کارگروه نیز ساماندهی کشتارگاه ها، کنترل خودکشی، اقدامات علیه بیماری سالک و کنترل کپک زدگی گندم و چندین برنامه بزرگ را از جمله اقدامات برجسته کارگروه نام برد و گفت: کارها و تصمیمات خوبی در سطح کارگروه سلامت استان انجام شده است و امروز خوشبختانه هیچ موردی از تب کنگو در این استان مشاهده نشده که از جمله نتایج همین کارگروه بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج