شهردار تهران با اشاره به اینکه تا هفته آینده بخش‌هایی از خط مترو ۷ و تا پایان این دوره خط ۶ به بهره‌برداری می رسد گفت: زمانی که من شهردار تهران شدم 70 کیلومتر خطوط مترو در تهران داشتیم اما در حال حاضر این مقدار به 300 کیلومتر رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمدباقر قالیباف در جلسه بهره‌ برداری از ۵۵ پروژه منطقه ۶ گفت: برخی این روزها حرف‌هایی می زنند  که درست نیست و گذشت زمان خودش همه موضوعات را مشخص می‌کند، کار شهرداری کاری نیست که در پستو انجام داده شود و شهروندان از زمان تولد و حتی پس از مرگ سر و کارشان با شهرداری است و مردم عملکردها را قضاوت می‌کنند.

شهردار تهران با بیان اینکه من مدعی نیستم که همه چیز آن طور که باید و در شان شهروندان تهرانی اداره شده است افزود: در این ۱۲ سالی که در شهرداری بودم لحظه‌ای از کار و تلاش دست برنداشته و هیچ کوتاهی نکرده‌ام و اگر مشکلی در این شهر وجود دارد، بیش از این در توان من نبوده است.

قالیباف اذعان کرد: بی انصافی است بگوییم شهرداری در حوزه ساختاری و کالبدی کارش پیش رفته و درحوزه نرم‌افزاری کاری نداشته است، گفت: از آن سمت برخی فعالیت‌های سازه‌ای ما را قبول ندارند و می‌گویند شهر سوخته را می‌خواهیم تحویل بگیریم.

شهردار تهران گفت: همه دوستانی که مدیریت شهر را به دست خواهند گرفت بدانند، نگاه سیاسی در مدیریت شهرداری سم مهلکی برای خدمت به مردم است. 

وی به برنامه های هفته آینده شهرداری اشاره کرد و گفت: هفته آینده خط 7 مترو افتتاح می‌شود و خط 6 نیز تا قبل از پایان این دوره افتتاح خواهد شد، یعنی هر 8 خط مترو با مسافت 300 کیلومتر در این دوره افتتاح شد،‌ زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم فقط 70 کیلومتر خط مترو در تهران به بهره برداری رسیده بود. 

قالیباف گفت:‌ تمام پروژه ها نظیر احداث تقاطع‌ها، بزرگراه ها، تونل‌ها و ... براساس طرح درازمدت شهری بوده است و می توان اذعان کرد نیمی از زیرساخت‌هایی موجود در تهران مربوط به این دوره است.

به گفته وی گاهی برخی‌ها یادشان می رود که در شهر چه اقداماتی انجام شده، شاید اگر برج میلاد را ببینند، فکر کنند مربوط به 50 سال پیش است، یادمان نمی‌رود که چقدر پروژه رها شده در شهر بود.

قالیباف تصریح کرد: شهرداری با شعار، تضعیف و تهمت کارش پیش نمی‌رود جایی است که تلاش، کار و فعالیت می‌خواهد. شهر احتیاج به کار، همفکری و همراهی مردم دارد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج