سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: در سراسر کشور ۳۵۸ کانکس اورژانس وجود دارد که از سال گذشته اقداماتی برای حذف این کانکس ها در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری موج، پیرحسین کولیوند افزود: جمع آوری کانکس ها در راستای افزایش کیفیت ارائه خدمات به بیماران و خدمات دهی بهتر و همچنین یکسان سازی سازه های اورژانس، امنیت و نگهداری بهتر تجهیزات پزشکی از اواخر سال گذشته در سراسر کشور در دستور کار و اجرا قرار گرفت.

وی گفت: با حذف کانکس ها کیفیت ارائه خدمات اورژانسی به مردم  ارتقاء پیدا می کند و نیروهای اورژانس که به صورت شبانه روزی در فصل گرما و سرما ارائه خدمت می کنند از مکان بهتری برای اسکان، پذیرش بیمار و مکان مناسب برای نگهداری تجهیزات پزشکی اورژانسی برخوردار خواهند شد.

کولیوند با اشاره به فعالیت تعداد ۲۲۸۸ پایگاه در سراسر کشور، تصریح کرد: هم اکنون تعداد ۱۳۷۰پایگاه جاده ای، ۸۴۸ پایگاه شهری، ۳۲ پایگاه هوایی، ۳۵پایگاه روستایی و تعداد ۲ پایگاه هوایی در کشور فعال هستند.

وی افزود: تعداد ۳۵۸ کانکس اورژانس در سراسر کشور وجود دارد که تاکنون برای ۲۵ درصد از این کانکس ها طی قراردادی که با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور منعقد گردیده، هزینه ساخت این سازه ها توسط دانشگاه های علوم پزشکی و توسط سازمان اورژانس تامین می شود.

کولیوند ادامه داد: با رایزنی هایی که با شهرداری، خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)داشته ایم امیدواریم تا پایان سال ۹۶ تمامی کانکس ها از حوزه اورژانس جمع آوری و سازه مناسب که بتوان خدمات بهتری را به مردم ارائه داد بسازیم و در این زمینه نیازمند همکاری بیشتر سازمان هایی همچون شهرداری و کمک خیرین هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج