شهردار حرم مطهر امام راحل(ره) با اشاره به کاهش سرفاصله حرکت قطارها در مراسم سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت: محل اسکان زائران با خطوط رنگی و پرچم مشخص شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، اکبر توکلی با اشاره به کاهش سرفاصله‌های حرکت قطارهای مترو به ۵دقیقه در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل (ره) گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته مفتخریم که میزبان زائرانی هستیم که با عشق و ارادت سال‌هاست از فاصله‌های دور ونزدیک در این مراسم شرکت می‌کنند تا وفاداری خودرا باگذشت ۲۸ سال به امامشان همچنان نشان دهند.

شهردار حرم مطهر امام راحل (ره) بابیان اینکه امسال اقداماتی قبل، حین و بعداز مراسم انجام شده و می‌شود، افزود: اقدامات قبل، از ده ماه گذشته براساس تقارن با ماه مبارک رمضان پیش بینی شد به طریقی که ۱۲۰ هزار مترمربع سقف سایبانی و همچنین فضای حرم در نظر گرفته شده تا بتوانیم این مراسم را به نحوه احسن انجام دهیم. این در حالی است که ازمناطق ۲۲ گانه نمایندگانی در این مراسم حضور دارند و به خدمات دهی به زائران می‌پردازند.

وی با بیان اینکه امسال ۲۵۰ هزار زائر در مراسم حضور می‌یابند و پذیرایی می‌شوند، خاطرنشان کرد: امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان زائران از استان‌های نزدیک در مراسم ارتحال حضور می‌یابند که این مراسم با سخنرانی مقام معظم رهبری آغاز و بعد از عزاداری در مغرب به افطار ختم می‌شود. تقریباً براساس برنامه‌ریزی‌ها ۲ تا ۲٫۵ ساعت این مراسم زمان خواهد برد.

شهردار حرم مطهر امام راحل (ره) با بیان اینکه در چهارضلع حرم ۳۲ پرچم نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: زائران می‌توانند با نشانه گذاری این پرچم‌ها خود را به حرم مطهر برسانند. همچنین مهمانان خارجی و VIP نیز در ضلع جنوبی حرم اسکان می‌یابند. به دلیل برگزاری مراسم در شب و روزه‌داری زائران ۴۰ شاتل برقی و همچنین ۴۰۰ ولیچر با خادم خدمات رسانی به زائران را بر عهده دارند.

توکلی درباره حضور ۳۰۰ اکیپ آتش‌نشان که در نقاط مختلف حرم مطهر حضور دارند هم اظهارکرد: در کنار اورژانس تهران نیز اورژانس شهر سالم در مراسم حضور خواهد داشت. همچنین تمهیدات ترافیکی توسط پلیس راهور انجام می‌شود. به طوری که بعداز پایان مراسم ۲هزار دستگاه اتوبوس شهری، هزار دستگاه خودروی سبک و هچنین ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت خدمات دهی خواهند داشت.

وی با اشاره به کاهش سرفاصله حرکت قطارهای حرم مطهر تصریح کرد: هر ۵ دقیقه یک بار یک واگن وارد متروی حرم می‌شود؛ و هر یک و نیم دقیقه یک واگن از مترو خارج می‌شود که در روز مراسم مترو به صورت رایگان خواهد بود.

شهردار حرم مطهر امام راحل (ره) در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نقشه‌های حرم و مراسم تهیه شده و به تمامی کاروان‌ها داده شده است، پیش بینی می‌کنیم امسال قطع گمشده‌ای در مراسم نخواهیم داشت. همچنین از محل اسکان خط‌های رنگی و پرچم‌ها برای هر استان بطور مجزا و تفکیک شده نصب شده است تا به امید خدا گمشده‌ای نداشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج