رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: تا زمانی که خانه «ثابت پاسال» توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت نرسد، شهرداری تهران قادر نیست در رابطه با وضعیت آن اقدامی را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری  موج، احمد حکیمی‌پور رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، در خصوص وضعیت خانه ثابت پاسال که به بزرگترین خانه تهران معروف است، گفت: درباره این خانه و ارزش میراثی آن بحث‌های زیادی مطرح شده است؛ حال نیز بحث تخریب و ساخت و ساز در خانه پاسال عنوان می‌شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که این خانه مالک خصوصی دارد تا زمانی که میراث فرهنگی آن را به ثبت نرساند، شهرداری نمی‌تواند مانع تخریب و ساخت و ساز در آن خانه شود.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری در صورت به ثبت رسیدن خانه «ثابت پاسال» می‌تواند جلو ساخت‌وساز در آن را بگیرد، خاطرنشان کرد: مسئولان شهرداری تهران قادر نیستند در شرایطی که خانه ثابت‌پاسال به ثبت نرسیده در رابطه با وضعیت آن اقدامی را در دستور کار قرار دهند.

به گفته حکیمی‌پور، شورای شهر تهران اجازه انجام کارهای اجرایی را ندارد و فقط می‌تواند در این خصوص اطلاع‌رسانی کند؛ اما در شرایطی که مباحثی در رابطه با ارزش تاریخی خانه ثابت‌پاسال مطرح شده است، سازمان میراث فرهنگی وظیفه دارد هر چه سریع‌تر وضعیت این خانه را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج