سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مجتمع مسکونی خبر داد و گفت: حریق مجتمع مسکونی ۱۳ آبان مهار و ۲۰ نفر از ساکنان ساختمان از مرگ نجات یافتند.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری موج  درباره جزئیات مهار شعله‌های آتش اظهار داشت: ماموران  ساعت ۱۵:۲۴ امروز  در جریان حریق در ساختمان مسکونی چهارطبقه در محله ۱۳ آبان تهران قرار گرفتند که بلافاصله  آتش‌نشانان ۴ ایستگاه به همراه خودرو تنفسی، تشک نجات و بالابر به محل حادثه اعزام شدند. حریق در پارکینگ منفی یک ساختمان ۴ طبقه ۲۸ واحدی رخ داده بود.

وی در ادامه با بیان اینکه حریق در قسمت نگهداری ضایعات در پارکینگ رخ داده بود و در حال سرایت به خودروها بود که بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی از گسترش آتش و خسارت وارد آمدن به خودروها جلوگیری کردند، گفت: آتش نشانان در کمتر از سه دقیقه به محل حادثه رسیدند، تأکید کرد: دود زیادی تمام طبقات را فرا گرفته بود که آتش نشانان علاوه بر اطفا حریق برای نجات ساکنان وارد عمل شدند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، ۲۰ نفر از اهالی ساختمان که در شرایط بدی در لبه پنجره‌ها و پشت بام قرار داشتند توسط نردبام هیدرولیکی و نردبام دستی به خارج از ساختمان منتقل شدند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج