رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: اجرای دقیق آیین نامه ها و مقررات در دستگاه های اجرایی، کاهش ورودی به محاکم را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد خسروی وفا در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال 96 ، گفت: بررسی راهکارهای کاهش ورودی پرونده مبتنی بر ظرفیت های قانونی دستگاه‌های اجرایی موضوعی است که در دستور کار این جلسه قرار گرفت.

وی افزود: آمار پرونده های موجود در دادگستری ها بیانگر آن است که درصد بالایی از حجم ورودی های به محاکم ناشی از عدم اجرای دقیق ضوابط و مقررات در دستگاه های اجرایی است که باعث طرح دعاوی اشخاص حقیقی و حقوقی از این دستگاه ها می شود که با احصاء، شناسایی و تاکید بر اجرای دقیق آن توسط کارگزاران می توان از ورود حجم بالایی از پرونده های قضایی به محاکم جلوگیری کرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان آموزش مستمر و سعی در به روز نمودن اطلاعات حقوقی افراد در دستگاه ها و نهادها را یکی از راهکارهای رسیدن به این هدف دانست.

در این نشست هر یک از اعضا که نمایندگان سازمان ها و نهادهای دولتی و اجرایی استان می باشند، به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موضوع جلسه پرداخته و در پایان با جمع بندی نهایی مصوباتی نیز به تصویب رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج