ﺭﺋﯿﺲ اداره کارشناسی واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از ضبط دستگاه ‌های سولاریم در صورت مشاهده خبر داد و گفت: برنزه شدن بدون عوارض وجود ندارد.

جمال تولی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره استفاده از دستگاه سولاردیوم اظهار داشت: استفاده از سولاریوم به دلیل وارد کردن مستقیم اشعه ماورای بنفش به بدن و افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست، حتی برای یکبار هم خطرناک است، در واقع باید گفت برنزه شدن بدون عوارض وجود ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ایجاد پیری زودرس، آسیب چشمی، تحریک و تاول زدن پوست، کاهش سطوح کلاژن و افزایش رنگدانه سازی پوست به عنوان عوارض برنزه شدن با دستگاه سولاریوم همواره در استفاده کنندگان از این دستگاه‌ها مشاهده می‌شود، گفت: اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، استفاده از دستگاه‌های سولاریوم را ممنوع اعلام کرده است، در واقع این دستگاه‌ها هرگونه مجوز جهت تولید، ورود و ترخیص بوده و تامین، نگهداشت، عرضه، مصرف و کاربری این اقلام جرم و قابل پیگیری است.

 تولی با اشاره به اینکه معاونت درمان وزارت بهداشت هم در صورت مشاهده این دستگاه در مراکز درمانی با آن برخورد می‌کند، افزود: بهداشت جهانی به دلیل عوارض ناخوشایند سولاریوم، قوانینی برای کنترل این پدیده تعیین کرده و به صورت جدی درباره برنزه کردن پوست هشدار داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج