مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده را پیش‌بینی کرد و گفت: در روز جمعه (5 خرداد) در بخش‌های شمالی آذربایجان‌های غربی و شرقی، گیلان و ارتفاعات کرمان رگبار و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج احد وظیفه، با اشار به وضعیت جوی کشور در روز جاری گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز (پنجشنبه 4 خرداد)، در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در روز جمعه (5 خرداد)، در بخش‌های شمالی آذربایجان‌های غربی و شرقی، گیلان و ارتفاعات کرمان و در روز شنبه (6 خرداد)، در نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، خراسان رضوی و برخی نقاط گیلان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: روز شنبه در برخی نقاط استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب پدیده گرد و غبار دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، امروز و فردا به سبب وزش باد شدید خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهند بود و در سایر نقاط کشور طی سه روز آینده پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت.

وی در مورد وضعیت جوی تهران در روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز جمعه (5 خرداد)، صاف، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 34 و 22 درجه سانتیگراد و در روز شنبه (6 خرداد)، صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات غبار محلی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 34 و 23 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج