وزیر آموزش و پرورش مسئولیت معلمان در حوزه شاهد را بسیار سنگین و حساس توصیف کرد و گفت: باید تلاش شود دانش‌آموزان در مدارس شاهد، افرادی وفادار به نظام، انقلاب و رهبری و دارای روحیه شهادت و ایثارگری، تربیت شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در دومین روز از گردهمایی سه روزه رؤسای ادارات شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: در مقایسه مردم ایران با دیگر کشورها به خود می‌بالیم، زیرا مردمی فهیم، آگاه و دارای شعوری مثال زدنی داریم، بنابراین باید قدرشناس این مردم باشیم و برای شکرگزاری به آنها بیش از پیش خدمت کنیم.

وی، استقامت و از خودگذشتگی‌های امروز جامعه را ناشی از الگوپذیری مردم از شهدا دانست و تصریح کرد: آرامش امروز ما در جامعه و انجام انتخاباتی با این آرامش، علی‌رغم ناامنی‌های مرزهای اطراف، مدیون ایثارگری‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا، آزادگان و جانبازان است که برای بقای نظام اسلامی و پایداری انقلاب و دفاع از اعتقاداتشان، از جان خود گذشتند.

احمدی دانش آشتیانی مسئولیت معلمان در حوزه شاهد را بسیار سنگین و حساس توصیف کرد و افزود: باید تلاش شود در مدارس شاهد، دانش‌آموزان، ‌افرادی وفادار به نظام، انقلاب و رهبری و دارای روحیه شهادت و ایثارگری تربیت شوند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: معلمی شغل ارزشمندی است، اما ارزشمندتر از آن خدمت به فرزندان شاهد است زیرا این کار دارای اجر دنیوی واخروی است، قطعاً شهدا زنده‌اند و خدمات معلمان به فرزندانشان را نظاره‌گر بوده و دعاگوی آنان خواهند بود.

احمدی دانش آشتیانی گفت: اگر بخواهیم یک نسل انقلابی داشته باشیم، باید بستری را در مدارس فراهم کنیم تا دانش‌آموزان زندگی شهدا را مورد تحقیق و تفحص قرار دهند و خصوصیات شهدا را در خود نهادینه کنند.

وی افزود: هنگامی که زندگینامه هریک از شهدا را مطالعه می‌کنیم، متوجه می‌شویم آنها نه از سر هیجان، بلکه از روی عشق به معبود و برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی و به فرمان امام‌شان به جبهه رفتند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: تعهد و تدین بچه‌های جبهه و جنگ مثال زدنی بود و امروز برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید شهدا را الگو قرار داد.

وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس بیان داشت: در تربیت فرزندان شاهد، علاوه بر ارائه زندگی شهدا به عنوان الگو، باید بستری فراهم شود تا با بهره‌گیری از هنر و ایجاد نمایشگاه، نقش مؤثر در ترویج فرهنگ و شهادت ایفا شود.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: آشنا کردن دانش‌آموزان با قرآن باید در اولویت کاری معلمان باشد، زیرا تمام روش‌های آموزشی و تربیتی در قرآن آمده است و می‌توان شیوه‌های تربیتی را از قرآن استخراج و مورد استفاده قرار داد.

وی افزود: موعظه‌ای بر دانش‌آموزان مؤثر است که موعظه حسنه باشد،‌ یعنی دارای پشتوانه عقل و تفکر باشد و اگر چنین نباشد تأثیری بر افراد ندارد.

احمدی دانش آشتیانی اضافه کرد: یکی از معضلات جامعه، نبود رقابت سالم بر اساس قرآن است و این مسئله ریشه در تربیت ناصحیح افراد در دوران تحصیل دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج