وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ایران تحولات چشمگیری برای ایجاد نظام مناسب بهداشتی انجام داده است، گفت: پیشبرد اهداف توسعه پایدار باید از سوی رهبران دولت‌ها در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن هاشمی در هفتادمین نشست مجمع جهانی بهداشت در ژنو بهره مندی از سیستم بهداشت مناسب را راهبردی ملی برای ایجاد ثبات در کشورها عنوان کرد و گفت: در دنیای نامشخصی زندگی می کنیم که پر از تهدیدهای طبیعی و ساخته بشر است، از این رو بهره‌مندی از سیستم بهداشت مناسب، راهبردی ملی برای ایجاد ثبات در کشورها به شمار می رود.

وزیر بهداشت گفت: همچنین جمهوری اسلامی ایران ضمن پایبندی به مقوله سلامت، تحولات چشم گیری را برای ایجاد نظامی مناسب برای بهداشت انجام داده است.

وی تأکید کرد: البته پیشبرد اهداف توسعه پایدار نیازمند توجه سیاسی بیشتری است و باید از سوی رهبران دولت ها در اولویت قرار گیرد.

وزیر بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که گفت وگوهای سال جاری در مجمع جهانی بهداشت، به پایبندی اعضاء در ایجاد نظام بهینه برای بهداشت که ضامن اجرای اهداف توسعه پایدار خواهد بود، منجر شود.

گفتنی است؛ مجمع جهانی بهداشت روز گذشته با حضور هیأت هایی از 194 کشور عضو این نهاد در ژنو گشایش یافت.

وظایف اصلی مجمع جهانی بهداشت که نهاد عالی تصمیم گیرنده سازمان جهانی بهداشت محسوب می شود، سیاستگذاری، نظارت بر خط مشی مالی و بررسی و تائید بودجه پیشنهادی این سازمان است.

مجمع جهانی بهداشت (WHA) بالاترین مرجع سیاستگذاری بهداشت در سطح جهانی است که از وزرای بهداشت کشورهای عضو تشکیل شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج