یادداشت تفاهم همکاری‌های مشترک بهداشتی، پژوهشی، آموزشی، دارویی و فناوری‌های پزشکی بین ایران و برزیل در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، به امضای وزرای بهداشت دو کشور رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، یادداشت تفاهم همکاری‌های مشترک بهداشتی، پژوهشی، آموزشی، دارویی و فناوری‌های پزشکی بین ایران و برزیل در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، به امضای وزاری بهداشت دو کشور رسید که این یادداشت تفاهم همکاری در 8 بند تنظیم شده و از امروز لازم الاجرا بوده و تا 4 سال دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

بند یک این یادداشت تفاهم، مربوط به همکاری در حوزه های بهداشتی، غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، مراکز درمانی، بیماری های واگیر و غیرواگیر و بند دو نیز شامل همکاری در حوزه های توسعه و تحقیق سلامت است.

حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت جمهوری فدرال برزیل و نیز جمهوری اسلامی ایران به عنوان مراجع صلاحیتدار برای اجرای این یادداشت تفاهم شناخته شده اند.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه و با توافق دو کشور، کارگروه مشترکی متشکل از مدیران و کارشناسان مراجع صلاحیتدار از دو کشور به منظور استفاده از تجربیات و ارائه راهکارهای مناسب جهت بهره برداری از توانمندی های بالقوه دو طرف و مذاکره و تبادل نظر برای پیگیری موضوعات مندرج در این یادداشت تفاهم، به تناوب و به شکل ادواری در قلمرو ایران و برزیل یا از طریق کنفرانس تلفنی تشکیل می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج