رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی از ثبت‌نام رایگان دانش‌آموزان هموفیلی استان قم در مدارس غیردولتی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مرضیه گُرد رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در گردهمایی تجلیل از معلمان مدارس غیردولتی قم، ضمن تشکر از اقدامات مثبت مؤسسان مدارس غیردولتی استان قم برای دانش‌آموزان هموفیلی اظهار داشت: بسیار خوشحالیم که این کار برای اولین بار و با حمایت شورای مؤسسان استان قم به عنوان اقدام بسیار ارزشمند رقم خورد به طوری که برای اولین بار شاهد حضور دانش‌آموزان هموفیلی در مدارس غیردولتی بودیم.

وی ضمن اشاره به همراهی و کمک‌های مطلوب مؤسسان مدارس غیردولتی در امور خیریه افزود: ما همواره طی این سال‌ها شاهد حمایت برخی مؤسسان مدارس غیردولتی از دانش‌آموزان مستعد، بی‌بضاعت و... با رعایت حرمت آنها به صورت تخفیف شهریه یا رایگان بوده‌ایم و خوشبختانه در سال گذشته با حمایت‌های مدیرکل آموزش و پرورش استان قم و مدیر کانون هموفیلی استان، تعداد 33 دانش‌آموز هموفیلی در مدارس غیردولتی رایگان ثبت‌نام شده‌اند.

گُرد ادامه داد: از 33 دانش‌آموز ثبت‌نام شده در این مدارس تعداد 15 دانش‌آموز موفق به اتمام پایه تحصیلی شدند و سرویس ایاب و ذهاب هم از طرف مدرسه برای این دانش‌آموزان به صورت رایگان در اختیارشان قرار گرفت.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: این اقدام استان قم می‌تواند الگویی برای استان‌های کشور باشد که امیداوریم با تسری آن به سایر استان‌ها مؤسسان مدارس غیردولتی با کمک به این دانش‌آموزان بتوانند در جهت کمک به نظام تعلیم و تربیت کشور قدم‌های مؤثر و ماندگاری را بردارند.

وی اضافه کرد: از اقدام بسیار ارزشمند مؤسسان مدارس غیردولتی در حمایت از دانش‌آموزان هموفیلی با همکاری انجمن هموفیلی استان قم در جهت پوشش تحصیلی دانش‌آموزان هموفیلی به صورت رایگان تشکر می‌کنم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج