دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: «طرح تکریم و غبارروبی مساجد» از برنامه‌های فرزندان رمضان‌ المبارک است که امسال برای نخستین بار در سبد برنامه‌ای این اتحادیه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار داشت: انس با مسجد، یکی از اهداف مهم و قابل پیگیری در سیر فکری و تربیتی اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است و تکریم و غبارروبی مساجد، یکی از راهکارهای ایجاد انس و الفت بین دانش‌آموزان با مسجد، به عنوان اصلی ترین پایگاه نیروهای مومن و انقلابی خواهد بود.

وی افزود: در همین راستا «طرح تکریم و غبارروبی مساجد» به منظور ایجاد رابطه دوستانه و انس دانش‌آموزان با مسجد، ارائه می‌شود تا به تکمیل فرآیند رشد و تربیت دانش‌آموزان منجر شود.

علامتی ادامه داد: در این طرح از طریق مربیان قرارگاه‌ها، تعداد دانش‌آموزانی که فرصت و علاقه‌مندی حضور در طرح را دارند مشخص می‌شود و تعدادی از مساجد شاخص (که به عنوان پایگاه‌های اصلی نیروهای انقلابی شهرستان شناخته می‌شوند) برای طرح تکریم و غبارروبی مساجد در نظر گرفته می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اضافه کرد: در هماهنگی مساجد و دانش‌آموزان، علاوه بر دانش‌آموزان پسر، هماهنگی مساجد مجزا برای حضور دانش‌آموزان دختر نیز صورت خواهد پذیرفت. 

وی خاطرنشان کرد: در این طرح به منظور بهره‌وری هرچه بیشتر از فرصت تکریم و غبارروبی مساجد، با مربیان قرارگاه و یا روحانی محترم مسجد (با رعایت شرایط) هماهنگ می‌شود تا در جمع دانش‌آموزان و افراد شرکت‌کننده در طرح حاضر شده و با تشکیل حلقه دوستانه در مورد مسائل فضیلت حضور در مسجد، ثواب و برکات شرکت در نماز جماعت و فلسفه تأکید بر جماعت در اسلام با دانش‌آموزان بحث و گفت‌وگوی دوستانه داشته باشند. 

علامتی گفت: این فعالیت به نحوی برنامه‌ریزی می‌شود که حضور دانش‌آموزان در مسجد به نماز جماعت ظهر و عصر و یا نماز جماعت مغرب و عشاء منتهی شود و در جمع نمازگزاران از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در طرح، تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: دانش‌آموزانی که یک مسجد خاص را برای غبارروبی انتخاب کرده‌اند، در طول ماه مبارک رمضان در آن مسجد رفت و آمد دارند و در نمازهای جماعت حضور فعال خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج