سرپرست اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت‌نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد از سوم خرداد ماه سال جاری خبر داد؛ البته پیش از این در سایت این اداره‌کل، اول خرداد ماه به عنوان آغاز ثبت‌نام اعلام شده بود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا رزاقی اظهار داشت: ثبت‌نام از دانش‌آموزان پایه اول متقاضی مدارس شاهد، با توجه به اولویت‌های تعیین شده توسط ستاد مرکزی شاهد از سوم خرداد ماه و از طریق سامانه سجا انجام می شود.

وی افزود: علاقه‌مندان به تحصیل در مدارس شاهد باید در مهلت مقرر با مراجعه به سامانه سجا، نمون برگ‌های مربوطه را تکمیل کنند.

رزاقی تصریح کرد: زمان ثبت نام پایه اول ابتدایی از سوم خرداد، پایه هفتم از اول تیرماه و پایه دهم از هفتم تیرماه است و متقاضیان حداکثر طی 2 هفته می توانند اقدام کنند.

سرپرست اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از وجود 1350 مدرسه شاهد در سطح کشور خبرداد و خاطرنشان کرد: میزان کمک سرانه‌ای که اولیا پرداخت می‌کنند، در مقطع ابتدایی بین 38 تا 58 هزار تومان ، متوسطه دوره اول 44 تا 66 هزار تومان و در متوسطه دوم 53 تا 86 هزار تومان است.

وی ثبت‌نام اینترنتی و تغییرات در امتیازبندی اولویت‌های پذیرش را ، دو عامل تسهیل کننده ورود دانش آموزان به مدارس شاهد در سال جدید تحصیلی دانست و اضافه کرد: امید است  با استفاده از روش‌های نوین و فعال تدریس و یادگیری گروهی، در این گونه مدارس، شاهد افزایش مهارت های زندگی در دانش‌آموزان باشیم.

رزاقی گفت: متقاضیان ثبت‌نام اگر با مشکل  و یا موردی در روند ثبت‌نام مواجه شدند، می‌توانند برای رفع آن به کارشناسی‌های امور شاهد و ایثارگران در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج