معاون توسعه مشارکت‌های مردمی برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این که تعداد خیران وحامیان درماههای مانند رمضان افزایش پیدا می کند،‌ گفت:مشارکت خیران در فقرزدایی از برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی محمد ذوالفقاری درنشست خبری اظهارکرد: توسعه فرهنگ انفاق، نوع دوستی و مشارکت بیشتر مردم در محرومیت زدایی و سازماندهی کمک های خیران درفقر زدایی از برنامه های اصلی این معاونت است.

وی با بیان این که بخشی از تامین نیازهای مددجویان ازسوی مردم و بخشی دیگر از سوی دولت است، گفت: عمده ترین مسیر دریافت کمک صندوق صدقات و صندوق الکترونیکی و ATM‌ به صندوق های سنتی اضافه شده است.

ذوالفقاری افزود: درسال گذشته مجموعا یک هزار و 463 میلیارد تومان درآمد داشتیم که 175میلیارد تومان از طریق شبکه های مردمی، 290 میلیارد تومان کمک به صدقات، 404 میلیارد تومان طی طرح اکرام یتیم، 258 میلیارد تومان زکات، 357 میلیارد تومان سایر کمک ها و 20 میلیارد تومان از سوی سازمان ها بوده است.

وی با اعلام این که کمیته امداد امام خمینی(ره) تعداد 10میلیون خیر را سازماندهی کرده است، تصریح کرد: هم اکنون 8 میلیون نفر قلک صدقات در اختیار دارند، یک میلیون نفر حامی طرح اکرام هستند، یک میلیون نفر در زکات، عید فطر، جشن عاطفه ها کمک کرده اند.

ذوالفقاری با بیان اینکه هم اکنون طرح اکرام و محسنین حدود یک میلیون حامی دارد، افزود: با توجه به مناسبت ها همانند ماه رمضان، ماه محرم، بازگشایی مدارس حمایت ها افزایش پیدا می کند.

وی تاکید کرد: در تلاشیم میزان مشارکت خیران را متناسب با توان آنان افزایش دهیم، در برخی از مناسبت ها درآمد کمیته امداد چندین برابر می شود.

معاون کمیته امداد گفت: برای نمونه درماه رمضان از حامیان جدید ثبت نام خواهیم کرد، سال گذشته 100 هزار حامی جذب کردیم.

وی تصریح کرد: سال گذشته 35 میلیارد تومان فطریه جمع آوری کردیم امسال می خواهیم از طریق سازماندهی بین هیات امنای مساجد، مراکز نیکوکاری و خیران این مبلغ فطریه افزایش یابد.

**همکاری کمیته امداد با بیش از 2 هزار مرکز نیکوکاری و خیریه

بهمن دستار، مدیرکل هماهنگی شبکه‌های مردمی کمیته امداد همچنین دراین نشست گفت: یکی از فعالیت های ما ارتباط و هماهنگی با تشکل های نیکوکاری است.

وی با تاکید بر اینکه از ظرفیت خیران و مراکز نیکوکاری درمناطق محروم بهره می بریم، گفت: با 2هزار و 230 موسسه خیریه همکاری داریم که 975 مرکز نیکوکاری و یک هزار و 255 مرکز خیریه هستند.

مدیرکل هماهنگی شبکه های مردمی بیان کرد: سال گذشته 175 میلیارد تومان مراکز نیکوکاری و خیریه به مددجویان ما کمک کردند، 20 درصد خدمات نقدی، 20 درصد خدمات و 60 درصد کالا بوده است.

وی یادآورشد: بیشترین خدمات در ماه مبارک رمضان در قالب سبد کالا بود که 49 درصد را مراکز نیکوکاری کمک کردند.

این مسئول کمیته امداد امام خمینی بیان کرد: تعداد 2 هزار کودک یتیم و بدسرپرست وجود دارد که حامیان آنان در خارج از کشور زندگی می کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج