رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مهمترین ناوگان امدادهوایی غیر نظامی کشور در اختیار هلال احمر است، گفت: حفاظت و صیانت از تجهیزات امدادهوایی بیمه کردن آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است تا در صورت بروز مشکل در صدد جبران این تجهیزات و خریداری تجهیزات جایگزین برآییم.

به گزارش خبرگزاری موج، سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه هلال احمر مجموعه ای جهانی محسوب می شود، اظهارداشت: جمعیت هلال احمر از لحاظ ارائه خدمات از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و همین موضوع باعث شده تا ارتباط این مجموعه جهانی با مردم بسیار زیاد باشد.

وی با اشاره به نقش بیمه در جوامع پیشرفته، گفت: هر چه جوامع پیشرفته تر شود، اهمیت بیمه برای افراد بیشتر می شود و این مهم موجب رونق کار بیمه و همچنین افزایش آسایش و آرامش مردم خواهد شد.

نقش پر رنگ جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به هموطنان در سوانح و حوادث

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر نقش پر رنگ این جمعیت در امدادرسانی به هموطنان در سوانح و حوادث، افزود: ایران؛ کشوری پر حادثه است و به نوعی وقوع حوادث و سوانح و تاثیر آن بر زندگی مردم ملموس شده است؛ البته پس از بروز هر حادثه ای، دولت ورود می کند و در صدد جبران خسارات ناشی از سوانح و حوادث بر می آید اما به نوعی باید خسارات پس از وقوع حوادث و سوانح توسط شرکت های بیمه ای پرداخت شود تا از این طریق دولت متحمل پرداخت خسارات نشود.

وی به نقش مدافعه گری جمعیت هلال احمر در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: هلال احمر در بخش مدافعه گری فعالیت های گسترده ای انجام می دهد و به نوعی میتوان با کمک بیمه ایران، خدمات متنوعی را در اختیار هموطنان قرار داد.

دکتر ضیائی درباره توافق در زمینه بیمه ناوگان امدادهوایی جمعیت هلال احمر، بیان کرد: جمعیت هلال احمر مهمترین ناوگان غیرنظامی کشور را داراست که برای حفاظت و صیانت از تجهیزات امدادهوایی بیمه کردن آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است تا در صورت بروز مشکل در صدد جبران این تجهیزات و خریداری تجهیزات جایگزین برآییم.

وی با اشاره به انجام کارهای کارشناسی به منظور انجام فعالیت ها و همکاری های مشترک، خاطر نشان کرد: لازم است در زمینه انجام همکاری های مشترک، اطلاعات بیمه ای به صورت کامل در اختیار کارشناسان ما قرار گیرد تا نسبت به انجام آن اقدامات لازم انجام شود.

دولت هزینه های بسیاری را پس از وقوع حوادث متقبل می شود

در ادامه محسن پور کیانی؛ مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا پس از وقوع حوادث و سوانح پس از خدمات رسانی از سوی نیروهای دولتی، ادامه روند خدمات رسانی بر عهده شرکت های بیمه ای است، گفت: با توجه به اینکه فرهنگ بیمه در کشور ما هنوز آنطور که باید در میان مردم رواج پیدا نکرده است، دولت هزینه های بسیاری را پس از وقوع حوادث متقبل می شود.

وی هدف از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر را ارائه خدمات بیمه ای به بزرگترین نهاد امدادرسان کشور عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج