نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه مسوولان فکر می کنند با اعلام عدد و رقم آمار بیکاری کاهش می یابد در حالی که بیکاری در کشور بیداد می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی طلایی در مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره مشکات که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر پژوهشکده فرهنگ،هنر و معماری برگزار شد، اظهار کرد: در کمیسیون فرهنگی شورای سوم مصوبه ای درباره برگزاری جشنواره شمسه با هدف توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی به تصویب رسید.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری در سال های اخیر توجه ویژه ای را به موضوعات فرهنگی و اجتماعی داشته است و اجرای جشنواره مشکات یکی از اقدامات قابل توجه است، گفت:ما راه طولانی را در پیش داریم و قطعا با همکاری و همراهی بانوان می توانیم به جامعه ی آرمانی دست پیدا کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: مدیریت شهری در این سال ها تلاش کرده تا شهرداری را از یک سازمان عمرانی به نهاد خدماتی و اجتماعی تبدیل کند که در این مسیر موفق عملکرده است.

وی افزود: در گذشته از شهرداری انتظار جمع آوری زباله در شهر تهران را داشتیم ولی امروزه انتظارات از شهرداری تغییر پیدا کرده است و این به دلیل عملکرد شهرداری در حوزه فرهنگی، اجتماعی بوده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: با بسیج سرمایه ها، تامین منابع و الویت بندی می توان به جامعه آرمانی دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات امروز جامعه ما اینست وقتی مدیران و مسئولان انتخاب می شوند از مردم جدا می شوند و این اولین چالش و مشکل است.

طلایی با بیان اینکه مسئولان و مدیران نباید از مردم جدا شوند، گفت: برخی از مسئولان اعلام می کنند به دلیل مشغله کاری نمی توانند در کنار مردم باشند که این حرف درستی نیست و در واقع مسئول و مدیر باید در کنار مردم و همراه آنها در جامعه زندگی کند تا بفهمد مشکل و رنج مردم چیست؟

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: متاسفانه امروزه بیکاری در جامعه بیداد می کند و این در حالی است که برخی از مسئولان فکر می کنند با عدد و رقم می توانند بیکاری را حل کنند در صورتی که این نگاه غلطی است.

وی ادامه داد:  در حالی ما با معضل بیکاری روبرو هستیم که کشور ما از نظر منابع کمبودی ندارد و مشکل در واقع عدم مدیریت در کشور است چرا که مسئولان با مردم فاصله گرفته اند و نقش مردم را فراموش کرده اند.

طلایی اظهار امیدورای کرد مسئولان شرایط مشارکت و نقش مردم را امور مختلف فراهم کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به برگزاری جشنواره مشکات در طی سال های اخیر اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف جشنواره حضور و مشارکت مردم در امور شهری است که در این سال ها به هدف خود رسیده است.

وی اضافه کرد: شهردار تهران در طی سال های اخیر تلاش گسترده ای را برای مشارکت شهروندان در امور شهری کرده است و در این زمینه موفق بوده است.

طلایی افزود: اگر به دنبال حل مشکلات هستیم باید مسئولیت پذیر باشیم و این در حالی است که مسئولیت پذری اجتماعی هزینه دارد چرا که برخی تمایلی برای حل مشکلات مردم ندارند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر بخواهیم جامعه ما در تمامی ابعاد اعم سیاسی،اقتصادی و سیاسی به توسعه برسد باید به دنبال توسعه اجتماعی باشیم و در این حوزه باید کارها به مردم واگذار شود.

وی ادامه داد: باید نقش افراد را در جامعه تبین کنیم و با این شرایط است که افراد احساس مسئولیت می کنند.

طلایی با انتفاد از افرادی که اذعان می کنند که توجه ای به توسعه اجتماعی ندارند، بیان کرد: توسعه اجتماعی همان چیزی است که مدیریت شهری به دنبال آن بوده و در راستای آن جشنواره های مختلفی اعم از شمسه و مشکات برگزار کرده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: یکی از نمادهای مسوولیت پذیری در عرصه سیاسی حضور حداکثری در انتخابات و تعیین افراد بر اساس توانمندی ها و شاخص ها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج