نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از ثبت‌نام 44 هزار زائر در روز اول در کاروان‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به سفر اخیر خود و هیأت همراه به قم و دیدار با مراجع عظام تقلید، تصریح کرد: مراجع عظام تقلید همگی از راه‌اندازی حج اظهار خرسندی کردند، این بزرگواران همیشه حامی مجموعه خدمتگزار در حوزه حج و زیارت بوده‌اند و راهنمایی‌هایشان همچون گذشته برای ما راهگشا خواهد بود.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: تعابیری که مراجع عظام تقلید داشتند نشانگر این بود که به هیچ وجه خوف مطرح شده در برخی شبکه های مجازی که پشت صحنه آن عناصر معاند با دین و یا افراد فریب خورده قرار دارند، مانع از استطاعت نیست و زائرانی که امسال نوبت حج شان فرا رسیده است هیچگونه نگرانی از این قسمت نباید داشته باشند.

نماینده ولی فقیه ثبت نام بیش از 44 هزار زائر در روز اول در کاروان‌ها را نشان دهنده شور و علاقه مردم دانست و اضافه کرد: مردم و بیوت مراجع عظام تقلید به خدمتگزاران خود در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعتماد دارند و ما از این اعتماد و پشتیبانی صمیمانه تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به مطالبی که در روزهای اخیر توسط فردی مطرح و برای مردم ایجاد نگرانی کرده است، اظهار داشت: ما بارها به این مطالب جواب داده و اعلام کرده‌ایم اینها مطالبی دروغ و غیر واقعی است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تصریح کرد: حجاج ما چه گناهی کرده‌اند که عده‌ای با تاثیرپذیری از تبلیغات سوء باید در آنها ایجاد خوف کنند، مگر حج و حجاج ما چه لطمه‌ای به کشور زده‌اند و چرا با فریضه بزرگ حج بازی می‌کنند؟

وی از مردم ایران خواست که خود موجب توسعه اینگونه اخبار نادرست و غلط نشوند و ادامه داد: من همیشه به مردم گفته‌ام و اکنون هم تاکید می‌کنم اخباری که در حوزه حج به مردم منتقل می‌کنیم اخباری واقعی و صحیح است و آنچه که در فضای مجازی با هدف تخریب حج منعکس شده صددرصد دروغ و خلاف واقع است.

وی افزود: ما هیچ وقت در دوره‌های گذشته در اماکن زیارتی حرمین شریفین نسبت به نوامیس مردم تعرض نداشته‌ایم و انتشار اینگونه خبرها ظلم به کشور، حج و حجاج است.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه من تاکید کرده‌ام اگر این فرد مطالب خود را اصلاح نکند از طریق قضایی پیگیری خواهیم کرد، اظهار داشت: وقتی مراجع عظام تقلید خوشحال هستند از اینکه حج راه اندازی شده است، چرا باید فردی بگوید بروید فیش خود را پاره کنید، مگر چه اتفاقی افتاده است که مردم این کار را انجام دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج