وزیر بهداشت گفت: خوشحالم که در منطقه جنوب شرق تهران، بخش کوچکی از مشکلات مردم دیده شد و مرهمی بر دردهای آنها بود.

به گزارش خبرگزاری موج، سید حسن هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهدای گمنام در جنوب تهران، اظهار داشت: در بازدیدی که از بخش دیالیز داشتیم بیماران از نقاط دور و نزدیک برای دریافت خدمتی که سه بار در هفته نیاز دارند، به این بیمارستان مراجعه می کردند و یکی از آنها که از افسریه به این بیمارستان آمده بود می گفت برای دریافت خدمات دیالیز قصد مراجعه به بیمارستان اشرفی اصفهانی را داشته که با موتورسیکلت تصادف کرده و خانه نشین شده بود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: خجالت می کشیم که بعد از 38 سال از گذشت انقلاب اسلامی، در تامین حداقل خدمات در تهران کم توان و یا شاید ناتوان هستیم می توانیم شعار بدهیم اما واقعیت این است که شهر تهران توسعه پیدا کرده اما دریغ از یک متر فضای خدماتی به ویژه در حوزه بهداشت و درمان.

 هاشمی یادآور شد: امیدواریم افرادی که در آینده مسئولیت شهر تهران را بر عهده می گیرند، به گسترش خدمات توجه و کمک بیشتری کنند و تغییرات جدی باید در بخش سلامت در تهران رخ دهد.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از آیت الله وحیدی گلپایگانی و واقفین زمین این بیمارستان، گفت: قدم اول توسط خیرین و واقفین در سال 63 برداشته شد اما دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و معاونت های وزارت بهداشت برای افتتاح این بیمارستان نیز کمک بسیار زیادی کردند.

هاشمی با بیان اینکه هیچ عملی بالاتر از خدمت به مردم نیست، افزود: متاسفانه در فضای سیاست زده کشور، مردم و حقوق شهروندی مغفول مانده اما در چندسال گذشته سرمان را پایین انداختیم و بدون حاشیه کار خود را دنبال کردیم و امیدواریم که دانشگاه های علوم پزشکی تهران، به منطقه مولوی نیز که از حداقل خدمات محروم است، توجه کنند.

هاشمی در بخش دیگری ازسخنان خود ضمن تاکید بر لزوم کمک و همکاری شهرداری در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در تهران، خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته شهر توسعه پیدا کرده و شهرداری هم از این راه درآمد کسب کرده اما در بخش خدمات بهداشتی و درمانی، بر خلاف قول و قرارهای ابتدای دولت یازدهم، شاهد همراهی کافی نبودیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج