شهردار منطقه 11 از باز پیرایی 1.5 کیلومتر از خیابان و میدان وحدت اسلامی در محدوده بافت تاریخی حصار ناصری با رویکرد حفظ و بازآفرینی فضاهای تاریخی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، نصراله آبادیان با بیان این که خیابان وحدت اسلامی از پل ابوسعید تا چهار راه مولوی در طرح باز آفرینی حصار ناصری قرار دارد؛ گفت: این پروژه به طول تقریبی 1.5 کیلومتر از سوی سازمان زیبا سازی شهر تهران در دست اجراست که 300 پلاک در حوزه اقدام را شامل می شود.

آبادیان افزود: در حال حاضر باز طراحی 50 پلاک انجام و طرح فاز 2 آن نیز طراحی شده است که از بهمن ماه سال گذشته اقدامات اجرایی آن شروع و تا دو ماه آینده کل مجموعه باز پیرایی خواهد شد.

به گفته شهردار منطقه 11 ،بناهای موجود در میدان و خیابان وحدت اسلامی مربوط به اواخر دوران قاجار و اوایل دوره پهلوی اول است که باز آفرینی این مجموعه تاریخی تمامی جزئیات و ویترین مغازه ها، تابلوها و هر گونه الحاقات و زوائد بصری را در برمی گیرد.

آبادیان با اشاره به اهمیت مقوله ترافیک و آرام سازی میدان از جابه جایی پل عابر پیاده میدان وحدت اسلامی در آینده نزدیک و کف سازی میدان در فاز بعدی خبر داد و خاطر نشان کرد: پروژه های محرک توسعه برای این میدان در نظر گرفته شده و کاربری های نا سازگار از جمله تعمیرگاه ، جوشکاری و ... از این مکان انتقال می‌یابند و فعالیتهای در خور و شایسته یک میدان تاریخی باز تعریف می شوند.

وی همچنین ساماندهی فضای میدان برای استفاده بهینه عموم مردم ،کسبه و ساکنین را از دیگر اهداف این پروژه عنوان کرد و یاد آور شد: کمک به ارزش افزوده کیفیت فضایی ، کمک به ارتقای کیفی بازارچه طرخانی و محله سنگلج در منطقه 12 و ارتقای کیفیت شهری نیز پس از باز آفرینی خیابان وحدت اسلامی حاصل خواهد شد.
فازعملیاتی پیرایش شهری پیرامون میدان تاریخی راه آهن تهران آغاز شد

همچنین شهردار منطقه 11 تهران گفت: فاز عملیاتی پروژه پیرایش یک کیلومتر از جداره پیرامونی میدان 75 ساله راه آهن با هدف ارتقای کیفی منظر شهری وزیباسازی نمای شهری با مشارکت سازمان زیبا سازی آغاز شد.

آبادیان ضمن اعلام این خبر افزود: در این پروژه جداره های شهری به طول حدود یک کیلومتر پیرایش می شوند که شامل ساختمان های جنب میدان و خیابان های شوش غربی تا پارکینگ، شوش شرقی تا خیابان بیگی و همچنین خیابان کارگر و ولی عصر ( عج) می شود.

آبادیان با بیان این که محور مذکور شامل ۱۴ ساختمان و ۸۰ واحد تجاری است افزود: در این پروژه ساختمان های مذکور بهسازی نما شده، تابلوهای مشاغل با طرحی جدید متناسب با هویت شهری و عملکرد مناسب یکسان سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11؛ وی خاطر نشان کرد: سازمان زیباسازی شهرداری تهران با کمک شهرداری منطقه ۱۱ از چندین ماه پیش پروسه مطالعه و بررسی های لازم را با مشارکت شهروندان محله های انجام داده است.

به گفته آبادیان بازگشت به نما و جداره اصلی ساختمان‌ها، استفاده صحیح از تابلوهای مشاغل و همچنین اصلاح نصب تاسیسات ساختمانی در نمای شهری از جمله ویژگی های این طرح است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج