مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام کاردانی نظام جدید دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای و مؤسسات غیرانتفاعی از امروز خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره با بیان اینکه ثبت‌نام کاردانی نظام جدید دانشگاه‌ فنی و حرفه‌ای و مؤسسات غیرانتفاعی اظهار داشت: ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از امروز از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز  و تا یکشنبه 31 اردیبهشت ماه پایان می‌پذیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام داوطلبان باید در مهلت تعیین شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام با فراهم آوردن مدارک لازم برای ثبت‌نام اقدام کنند، گفت: پذیرش در 32 کدرشته امتحانی از 43 کدرشته امتحانی در این دوره‌ها منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی است و اطلاعات کامل این دسته از کدرشته‌های امتحانی در جدول شماره یک دفترچه راهنمای ثبت‌نام درج شده است. بنابراین داوطلبان این رشته‌ها فقط باید ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند و آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نمی‌شود و ملاک پذیرش آنها معدل دیپلم است.

توکلی با اشاره به اینکه آزمون 11 کدرشته امتحانی از 43 کدرشته امتحانی که پذیرش در آنها به صورت با آزمون است مطابق جدول شماره یک مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام است و آزمون برای داوطلبان این کدرشته‌ها جمعه 13 مرداد ماه برگزار می‌شود، گفت: ظرفیت پذیرش این دوره‌ها در مجموع 294 هزار و 684 نفر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج