مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان با بیان اینکه ۱۵۰۰ سازمان مردم‌نهاد جوانان در کشور وجود دارد، گفت: تمام تلاش ما بر این بوده که مشارکت اجتماعی را در جامعه نهادینه کرده و گسترش دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا حجتی افزود: جوانان کشور همچون جوانان بقیه کشورها این انتظار را دارند که از رفاه‌های لازم برای زندگی، بهداشت، آموزش و حضور اجتماعی برخوردار باشند.

وی افزود: این فرصت استثنایی جوانی که ویژگی آن انرژی بسیاری است و آرمان‌خواهی که در وجود آن‌ها نهادینه شده است، می‌تواند تبدیل به سرمایه‌ای برای ساختن ایران کند و باید کمک کنیم چنین فضایی برای جوانان فراهم شود.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: قطع به یقین ازدواج، اشتغال و مسکن از ضروریات جوانان به شمار می‌رود و باید برای تأمین آن‌ها تلاش کرد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان تشریح کرد: قبول داریم که مشکلات بسیاری وجود دارد زیرا جامعه از زیر پنج قطعنامه درآمده است.

حجتی یادآور شد: ما موظف شدیم و تعهد داریم که به مردم دروغ نگوییم و نگفته‌ایم و امروز یکی از مشکلات عدم سرمایه‌گذاری در کشور است زیرا خارجی‌ها و ایرانی‌های مقیم خارج هم حاضر نیستند سرمایه خود را وارد کشور کنند.

وی تصریح کرد: برای ایجاد هر یک فرصت شغلی حداقل ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه لازم است که برای تأمین آن به سرمایه‌گذاری خارجی نیاز داریم.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: با این نگاه دولت یازدهم تعهد داشته در این مسیر حرکت کند و امیدواریم با اخلاقی‌سازی فضا بتوانیم به اهداف مدنظر دست پیدا کنیم.

حجتی افزود: اعتماد، ایجاد مسئولیت‌پذیری می‌کند و مشارکت اجتماعی هم تبدیل به سرمایه‌گذاری می‌شود؛ اعتماد اجتماعی از این به وجود می‌آید که مردم به آینده امیدوار باشند و اینکه ما به هم دروغ نگوییم.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: تمام تلاش ما بر این بوده که مشارکت اجتماعی را در جامعه نهادینه کرده و گسترش دهیم.

حجتی با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ سازمات مردم‌نهاد جوانان در کشور وجود دارد، عنوان کرد: در کنار آن بسیج و سازمان جوانان هلال‌احمر هم فعال است که می‌طلبد جوانان هم کمک کنند تا مشارکت‌های اجتماعی گسترش یابد.

وی مطرح کرد: امید است فردای ایران با تدابیری که می‌اندیشیم و تصمیمات درستی که اتخاذ می‌کنیم بهتر از امروز باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج