معاون اجتماعی و فرهنگ و ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: برخی از سهل انگاری ها در رانندگی منجر به مرگ سرنشینان و عابران پیاده می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ عین اله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ و ترافیک  اظهار داشت: خواب یکی از علل اصلی حوادث رانندگی محسوب می شود از این رو باید رانندگان در هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی پرهیز کنند.

وی در ادامه افزود: خواب در حین رانندگی فاجعه ای دو سویه برای سرنشینان و عابران پیاده دارد تا حدی که اگر راننده، خود را به کشتن ندهد،به طور قطع سرنشینان یا عابران پیاده را به کام مرگ می کشاند.

سرهنگ جهانی تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل اصلی که منجر به مرگ افراد در تصادفات می شود مربوط به کسانی است که با سرعت بالا و غیرمجاز رانندگی می کنند که اگر خودرو از استاندارد های اسکلت و تجهیزات حفاظتی برخوردار نباشد می تواند به میزان تصاعدی شدت تصادف را افزایش بدهد.

معاون اجتماعی و فرهنگ و ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد:تصادفات رخ به رخ برشدت تصادف می افزاید و منجر به کشته یا مجروحیت جدی سرنشینان یا راننده می شود.

سرهنگ جهانی تاکید کرد: سهل انگاری در رانندگی،سبقت غیر مجاز و تجاوز به چپ در جاده های دوطرفه از جمله علل اصلی حوادث رانندگی محسوب می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج