رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه و مدیریت بحران برای زائران، مدیران کاروان‌های ثابت در هتل‌ها و پزشکان در برنامه حج سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ سید علی مرعشی با اشاره به برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات کلان برای برگزاری حج و عتبات سال جاری گفت: طبق جلسه‌ روز گذشته بر اساس برنامه هفتگی جلسات، بنا شد گزارش جمع‌بندی نهایی دوره‌های امدادونجات و مدیریت بحران برای فصل حج تشریح و بررسی شود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به تشریح برنامه ریزی صورت گرفته برای ستاد بحران و امداد و نجات برنامه حج سال جاری افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد با توجه به تجربه تلخ حادثه منا، برنامه‌ریزی خاصی برای برگزاری دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه و امدادرسانی در سطوح مدیریتی و زائرین صورت گیرد.

وی با اعلام اینکه پروتکل این طرح در مرکز پزشکی حج و زیارت آماده و به اطلاع شورای برنامه‌ریزی رسیده است، گفت: در این پروتکل، سرفصل‌ این دوره‌ها برای زائرین، پزشکان و مدیران کاروان‌های ثابت هتل‌ها مشخص و به اطلاع شورای برنامه‌ریزی برای اجرا در مراحل بعدی رسیده است.

گفتنی است؛ در جلسه دیروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، دکتر پیرحسین کولیوند و دکتر حمیدرضا خانکه رئیس و معاون اورژانس کشور نیز حضور داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج