نماینده‌ مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه‌ی اخیر نمایندگان استان لرستان با مسوولان بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، از اجرای طرح‌های عمرانی از جمله ساخت 5 مدرسه و 5 مسجد جدید برکت توسط این بنیاد در شهرستان کوهدشت خبر داد و این اقدامات را عاملی برای توسعه‌ی همه‌جانبه‌ کشور در تمامی عرصه‌ها دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، الهیار ملکشاهی با ارزیابی مثبت از عملکرد بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت همان‌طور که از نامش هم پیدا است منشأ برکت بوده؛ چراکه هدف از ایجاد آن خدمات‌رسانی به مناطق محروم به شکل اجرای طرح‌های زیربنایی، ساخت مسجد، مدرسه، مسکن و مراکز بهداشت و مشارکت در فعالیت‌های توانمندسازی اقتصادی، تولید و اشتغال‌زایی پایدار است. 

وی با اشاره به جلسه‌ اخیر نمایندگان استان لرستان با مجموعه‌ی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، تأکید کرد: واقعاً آن‌چه که در این جلسه متوجه شدم این بود که نیت خدمت خالصانه و جهادی بنیاد برکت در جهت رفع محرومیت و توسعه‌ی همه‌جانبه‌‌ کشور است. 

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم یادآورشد: در این جلسه مقرر شد که 5 مدرسه و 5 مسجد در حوزه‌ی انتخابیه‌ی کوهدشت و رومشکان ساخته شود. ضمن این‌که قرار شد جلسه‌ی دیگری با حضور فرمانداران به منظور تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره‌ای که نیاز به تزریق مالی دارد داشته باشیم. 

این نماینده‌ مجلس دهم که فعالیت در دوره‌ی گذشته‌ی نهاد قانون‌گذاری کشور را هم در کارنامه‌ خود دارد، تصریح کرد: از دیگر تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد ایجاد پروژه‌های اقتصادی به منظور اشتغال‌زایی برای جوانان این منطقه بود، ضمن این‌که پیش از این هم تعدادی مدرسه و مسجد توسط این بنیاد ساخته شده بود که لازم است از طرف مردم محروم منطقه از مسئولان این بنیاد قدردانی به عمل بیاورم. 

وی با اشاره به این‌که مدرسه‌سازی در روستاهای محروم استان لرستان مورد توجه خاص بنیاد برکت است، بیان داشت: نزدیک به 20 مدرسه در شهرستان‌های کوهدشت، الیگودرز،‌ بروجرد، سلسله با تمامی امکانات آموزشی و فرهنگی با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

ملکشاهی با بیان این‌که راه‌اندازی چندین پروژه‌ی توانمندسازی اقتصادی و تولید در جهت رفع بیکاری، ‌اشتغال پایدار و محرومیت‌زدایی در استان توسط بنیاد برکت باعث جلوگیری از مهاجرت مردم مناطق محروم به شهرهای بزرگ و روی آوردن به شغل‌های کاذب شده است، تأکید کرد: یقین بدانید که این‌گونه اقدامات باعث پیشرفت و توسعه‌ همه‌جانبه‌ کشور خواهد شد و مردم قدردان این زحمات خالصانه و جهادی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج