عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، راهکار بسط و تقویت حمایت از بیماران خاص را اصلاح لیست بیماری‌های خاص یا اجرای کامل طرح تحول سلامت و حمایت از بیماران سرطانی یا ام اس دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، همایون یوسفی درباره وضعیت بیماران خاص گفت: در شرایط کنونی بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان وام اس جز بیماری های خاص نیست و درخواست برای افزودن این نوع بیماری ها به لیست بیماران خاص مطرح شده اما با توجه به منابع مالی در اختیار و امکانات موجود، بیماری‌هایی که شیوع بیشتری دارند مانند تالاسمی، هموفیلی و غیره به عنوان بیماری خاص در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حقیقت مسائل و مشکلات بسیاری از بیماری‌ها که حتی از بیماری‌هایی چون تالاسمی و هموفیلی کمتر هم نیست، ایجاب می‌کند که اصلاحاتی در زمینه تعیین بیماری‌های خاص صورت بگیرد.

وی با تاکید بر بازنگری در تعریف بیماری‌های خاص، افزود: ضمن بازنگری می توان لیست جدیدی از بیماری های خاص را تهیه کرد، زیرا این موضوع محل ایراد است و گروه‌های مختلف بیماری مانند سرطان، ام اس و بیماری‌های عصبی- عضلانی متقاضی بیماری خاص بودن، دارند.

یوسفی معتقد است: پیش از بازنگری، وزارت بهداشت و درمان باید کار کارشناسی در خصوص بیماری‌های خاص انجام دهد، البته مجلس شورای اسلامی وکمیسیون بهداشت و درمان هم آمادگی لازم برای همراهی با دولت در این زمینه را دارد تا لیست بیماران خاص و خدماتشان اصلاح شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، هزینه‌های بسیار بیماری‌هایی چون سرطان را یادآور شد و به خانه ملت گفت: در شرایط فعلی هزینه بیماران بستری با اجرای طرح تحول سلامت کمتر شده است، بنابراین باید از طریق اصلاح لیست بیماری‌های خاص یا حمایت از بیماران سرطانی یا ام اس ضمن  اجرای طرح تحول سلامت این نوع حمایت ها را بسط دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج