عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از رسیدگی مصوبه کرایه‌ها در شورای حل اختلاف پس از انتخابات خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و درگیری وزارت کشور درباره برگزاری انتخابات، پیش بینی می‌شود مصوبه کرایه‌ها در شورای حل اختلاف پس از انتخابات رسیدگی شود.

ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره نرخ کرایه تاکسی در پایتخت اظهار داشت: لایحه نرخ کرایه‌های تاکسی در سال ۹۶ در کمیسیون عمران  بررسی و با افزایش 10 درصدی مصوب شد، اما فرمانداری با افزایش کرایه‌ها موافقت نکرد، که سرانجام به شورای حل اختلاف وزارت کشور ارسال شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه شورای حل اختلاف 20 روز کاری موظف است تا موضوع را رسیدگی و پاسخ رو ارسال کند، گفت: 3 ابهام در این راستا وجود دارد که در وهله اول آیا فرمانداری مصوبه را به شورای حل اختلاف ارسال کرده، در وهله دوم وزارت کشور این پرونده را دریافت کرده و شروع به رسیدگی کرده و در نهایت شاید براساس تصیم گیری وزارت کشور و با توجه به حجم کاری رسیدگی این موضوع به بعد از انتخابات موکول شده است.

 عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و درگیری وزارت کشور درباره برگزاری انتخابات، پیش بینی می‌شود مصوبه کرایه‌ها در شورای حل اختلاف پس از انتخابات رسیدگی شود.

به گفته وی، روند افزایش نرخ کرایه به این صورت است که بعد از تایید فرمانداری و ابلاغ شورای شهر اجرایی شده و برچسب‌های جدید نصب می‌شود،  در این بازه زمانی هیچ راننده تاکسی حق افزایش کرایه‌ها را ندارد.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اگر فردی خودسرانه نسبت به افزایش نرخ مصوب اقدام کنند، مسافران می‌توانند با به خاطر سپردن شماره پلاک این خودروها و تماس با سامانه 1888 شکایت خود را ثبت کنند، گفت: پس از ثبت شکایت، به صورت سیستماتیک این راننده متخلف به کمیته‌های انضباطی معرفی می‌شود.

به گفته قناعتی، رأی صادره در کارنامه هوشمند این رانندگان ثبت و علاوه بر درج امتیاز منفی، جریمه نقدی نیز بر اساس آیین نامه و چندین برابر مبلغی که به صورت خودسرانه از مسافر اخذ کرده را باید برگردانند. هرچند که گشت میدانی ناظران سازمان تاکسیرانی نیز ایجاد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج