نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: برای نخستین بار پاداش خدمت فرهنگیان سال ۹۵ از روز گذشته پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  قاسم احمدی لاشکی در آیین تجلیل از معلمان دانش‌آموزان با نیازهای ویژه غرب مازندران، با اشاره به نقش پررنگ معلمان مدارس استثنایی در تعلیم و تربیت اظهار کرد: مدارس استثنایی نیاز به توجه ویژه دارند اما معمولا مورد غفلت قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه شرایط تعلیم و تربیت و اداره کلاس‌ها با دانش آموزان خاص بسیار سخت است، افزود: این کار نیاز به هنر صبر و شکیبایی دارد که در وجود هر کسی نیست.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه هیچ کس به اندازه معلمان و مدیران استثنایی سهم زحمت تعلیم و تربیت این قشر  را بر دوش ندارد، تصریح کرد: مجلس و دولت و وزارت آموزش و پرورش به حوزه مدارس استثنایی توجه کمتری دارد.

احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: دانش آموزان حوزه استثنایی به دو بخش بسیار باهوش با استعداد درخشان و ضعیف جسمی و ذهنی تقسیم می شود و نیاز است همان اندازه که به دانش آموزان با استعداد رسیدگی می شود، باید به دسته دوم نیز توجه کرد.

وی گفت: در برنامه ۵ ساله ششم چند صفحه پیرامون آموزش و پرورش نگاشته شد، اما متاسفانه مدارس استثنایی کمتر دیده شد.

این نماینده با تاکید بر اینکه ناتوانان را توانمندکردن یک هنر است، اظهار کرد: هرچند باید نگاهمان به نخبگان بیشتر باشد اما در حوزه تربیت و پرورش نیز غفلت‌هایی صورت می گیرد.

احمدی لاشکی بر پیروی از ولایت فقیه تاکید کرد و گفت: کشور بدون ولایت همانند بنای بدون ستون است.

وی تصریح کرد: گاهی شبکه های معاند و معارض برای ضعیف کردن این ستون کار می کنند که باید حواسمان جمع باشد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با تاکید بر اینکه باید آموزش‌ها برنامه محور و نیاز محور باشد، اظهار کرد: متاسفانه پژوهش ها در دانشگاه بر اساس نیاز نیست و بسیاری از آموزش ها نیز بر اساس نیاز نیست.

احمدی لاشکی در پایان گفت: دولت برای نخستین بار پاداش خدمت فرهنگیان مربوط به سال ۹۵ را به صورت کامل پرداخت کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج