برخی معدنچیان معترض در حاشیه حادثه معدن یورت آزادشهر می‌گویند حقوق ما به اندازه یک وعده عصرانه وزیران است و اگر اعتراض کنیم اخراج می‌شویم.

 

به گزارش خبرگزاری موج، تعدادی از معدنچیان در حاشیه جلسه ستاد بحران حادثه معدن آزادشهر که با حضور استاندار گلستان برگزار شد در خارج از چادر تجمع کردند و اعتراضاتی داشتند.

این معدنچیان می گویند حقوق ما به اندازه یک وعده عصرانه وزیران است و اگر به مشکلات مان اعتراض کنیم اخراج خواهیم شد.

آنها می گویند بازرسی اداره کار و اداره صنعت تا کنون از معدن بازدید نداشته اند و این در حالی است که معدن زمستان یورت آزادشهر به دلیل مدار بسته بودن، غیر استاندارد و غیر قانونی بوده و امکانات اولیه هم ندارد.

این معدنچیان اشاره می کنند که دو هفته قبل به مسئولان تذکر داده بودیم که معدن استاندارد نیست و گاز نشتی دارد، اما مسئولان گفتند اگر کار نمی کنید می توانید بروید.

روزی که شکایت کردم فردایش اخراج شدم

یکی از معدنچیان با بیان اینکه در گذشته شکایتی از معدن به اداره کار نوشته بود، گفت: روزی که شکایت کردم فردایش اخراج شدم و این در حالی بوده که ما حقوق معوقه داریم، بیمه ما به درستی پرداخت نمی شود و در ۶ ماهه نخست سال گذشته هم هیچ حقوقی دریافت نکردیم.

وی افزود: سال گذشته عده ای از معدنچیان به همراه خانواده های خود مقابل فرمانداری آزادشهر به وضعیت خود اعتراض کردند، که مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

لازم به ذکر است؛ در پی انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر که ظهر چهارشنبه رخ داد تا کنون پیکر ۲۶ معدنچی در معدن کشف شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج