سخنگوی اورژانس در حادثه معدن آزادشهر گفت: بر اثر انفجار و ریزش معدن آزادشهر تاکنون ۷۱ نفر مصدوم شده و به بیمارستان‌های اطراف منتقل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن ربی‌زاده ظهر امروز  اظهار داشت: بر اثر انفجار و ریزش معدن آزادشهر تاکنون 71 نفر مصدوم شده و به بیمارستان‌های اطراف منتقل شدند که از این تعداد 2 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و 13 نفر در بیمارستان‎های شهرهای اطراف بستری شدند.

وی افزود: بقیه مصدومان به صورت سرپائی درمان و یا از بیمارستان مرخص شدند.

مشاور رئیس اورژانس کشور تصریح کرد: در محل حادثه 65 تکنسین اورژانس و پزشک به همراه یک تیم حمایت روانی از وزارت بهداشت و درمان حضور دارند.

ربی‌زاده اظهار کرد: در مجموع 100 نیروی اورژانس اکنون در منطقه حاضر هستند و 15 آمبولانس وظیفه انتقال مجروحان و مصدمان را عهده‌دار هستند.

وی اظهار داشت: در داخل معدن از دستگاهی به نام "co" استفاده می شود که این دستگاه به نیروهای امدادی برای تشخیص مسمومیت امدادگران در داخل تونل متصل شده و میزان مسمومیت را مشخص می‌کند.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: این دستگاه میزان مسمومیت را از نظر بستری شدن مصدوم یا درمان سرپایی آن تشخیص می‌دهد.

ظهر دیروز چهارشنبه ‌در معدن زغال‌سنگ آزادشهر انفجاری شدید رخ داد و سبب تخریب بخشی از این معدن شد که متأسفانه تعدادی از کارگران مشغول به‌کار در آن مجروح و تعداد زیادی در تونل‌های معدن محبوس شده‌اند که اطلاع دقیقی از وضعیت آنها در دسترس نیست.

تاکنون اجساد 22 نفر از کارگران جان باخته بر اثر این حادثه از معدن خارج شده است.

بر اثر این حادثه دردناک 3 روز عزای عمومی در استان گلستان اعلام شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج