دادستان عمومی و انقلاب رودبار جنوب از صدور حکم قصاص برای عاملان قتل فاطمه کودک خردسال رودباری و اعضای خانواده وی در این شهرستان خبر داد و اعلام کرد: متهمان ردیف اول و دوم به سه بار قصاص در ملاء‌عام محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، سهراب سالاری با بیان اینکه علت و انگیزه اصلی این حادثه دلخراش مسائل خانوادگی و اختلافات طایفه ای بوده، گفت: متاسفانه در ۱۴ خرداد ماه سال ۹۴ خودروی این خانواده در بلوار اصلی این شهرستان به رگبار بسته می شود و در این حادثه سه نفر از اعضای خانواده به قتل می‌رسند و دو نفر دیگر نیز به شدت مجروح می شوند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: پس از اعلام گزارش این حادثه، رسیدگی به این پرونده در دستور کار سیستم قضایی و پلیس قرار گرفت و طی یکسری اقدامات اطلاعاتی عاملین قتل دستگیر و رسیدگی به این پرونده آغاز شد.

سالاری اظهار کرد: طبق حکم صادره از سوی دادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت، متهم ردیف اول «الف-م» به اتهام مشارکت در سه فقره قتل عمدی، مشارکت در تیراندازی منجر به جرح عمدی دو نفر از اعضای خانواده فلاحی، مشارکت در آدم ربایی همراه با آزار و اذیت، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز جنگی و اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق تیراندازی، به سه بار قصاص در ملاء‌عام و جمعا ۳۹ سال و ۸ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

این مقام قضایی بیان کرد: متهم ردیف دوم «الف-م» نیز به اتهام مشارکت در سه فقره قتل عمدی، مشارکت در تیراندازی منجر به جرح عمدی دو نفر از اعضای خانواده فلاحی، مشارکت در آدم ربایی همراه با آزار و اذیت، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز جنگی جمعا به سه بار قصاص در ملاء‌عام و ۱۶ سال حبس از سوی دادگاه کیفری یک شهرستان جیرفت محکوم شده است.

وی با اعلام اینکه ۶ متهم دیگر پرونده به مجازات حبس محکوم شده‌اند، افزود: رای صادره قابل فرجام خواهی در دیوان عالی محترم کشور است و در صورت قطعیت به مرحله اجرا در خواهد آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج