رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در طول 18 سال گذشته از برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز، حدود 70 هزار میلیارد ریال مجموع تعهدات خیرین بوده که از این میزان 28 هزار میلیارد ریال آن، معادل 40 درصد محقق شده است.

 به گزارش خبرگزاری موج، محمدتقی نظرپور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان خراسان رضوی در مشهد، اظهار داشت: در دولت یازدهم تعهد خیرین مدرسه‌ساز حدود 30 هزار میلیارد ریال بوده که 33 درصد این میزان تاکنون محقق شده است.

وی تصریح کرد: در طول 18 سال گذشته از برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز، حدود 70 هزار میلیارد ریال مجموع تعهدات خیرین بوده است که از این میزان 28 هزار میلیارد ریال آن، معادل 40 درصد محقق شده است.

نظرپور خاطرنشان کرد: در طول این مدت 108 هزار کلاس درس توسط خیرین در کشور ساخته شده که کمک بسیار خوبی به آموزش و پرورش بوده است.

وی با درخواست از خیرین برای ساخت مدارس ماندگار و مقاوم، تأکید کرد: در کشور تنها 100 باب مدرسه ماندگار وجود دارد؛ بنابراین خیرین، مدرسه‌ای بسازند که زیبا، مقاوم و ماندگار باشد تا نسل‌های آینده نیز بتوانند از این مدارس استفاده کرده و راه این خیرین را ادامه دهند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: خیرین در کنار ساخت مدارس، آموزش و پرورش را در نگهداری از آنها نیز همراهی و کمک کنند.

وی افزود: هر خیّر و نیکوکار حتما نباید اقدام به ساخت یک مدرسه کند؛ خیرینی که توانایی ساخت یک مدرسه را ندارند می‌توانند یک کلاس درس احداث کنند و باید به سمتی حرکت کرد که مدرسه با چند خیر نیز احداث شود.

نظرپور خاطرنشان کرد: در استان خراسان رضوی حدود چهار هزار خیر مدرسه ساز وجود دارد که این تعداد 13 درصد از خیرین مدرسه ساز کشور را شامل می‌شوند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: 18.3 درصد کلاس‌های ساخته شده که حدود 20 هزار کلاس درس می‌شود توسط خیرین در استان خراسان رضوی احداث شده است.

وی گفت: باید در کنار مدرسه‌سازی، به مقاوم سازی مدارس نیز توجه کنیم که خیرین به این بخش نیز می‌توانند کمک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج