مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت بر لزوم بیش از پیش توجه نسبت به حوزه سلامت روان دانشجویان تاکید کرد و گفت: بیش از ۳۰ هزار نفر در ۳ ماه در طرح پایش الکترونیک سلامت روان شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، جلال نژاد جواد در مراسم اهدای ۳۰ دستگاه تبلت به دانشجویان علوم پزشکی شرکت کننده در طرح ملی پایش الکترونیکی سلامت روان دانشجویان گفت: علیرغم  سخنرانی های متعددی که در حوزه سلامت روان دانشجویان انجام شده است باید بگویم که در حد لازم، شایسته و باید برای این حوزه وقت و انرژی گذاشته نشده است.

وی افزود: لازم است که هم در سطح کشور هم در وزارت بهداشت نسبت به حوزه سلامت روان بسیج شویم تا بتوانیم آمار و درصد آسیب های اجتماعی را کم کنیم.

وی با اشاره به مراسم خاطرنشان کرد: شاید اهدای این جوایز به خودی خود موضوعیتی نداشته باشد؛ مهم این است که ما با این حرکت‌های انگیزشی، اهمیت بعد سلامت روان و مساله پایش الکترونیکی سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی را  به روسا و مدیران دانشگاه‌ها نشان دهیم و این نکته را گوشزد کنیم که باید روز به روز و بیش از پیش نسبت به حوزه سلامت روان دانشجویان توجه جدی تری شود.

نژاد جواد مشارکت بالای ۳۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی در مدت سه ماه در طرح ملی پایش الکترونیکی سلامت روان دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی را تحسین برانگیز خواند وگفت: افتخار بسیار بزرگی است که دانشجویان ما درک بسیار بالایی از وضعیت خود دارند و نسبت به سلامت روان خود اهمیت قائل هستند چرا که در ۳ ماه گذشته بالای ۱۵ درصد از دانشجویان کل کشور در این طرح مشارکت کردند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: کار سال آینده ما در حوزه سلامت روان دانشجویان باید این باشد که مابقی دانشجویان نیز در این طرح مشارکت داشته باشند تا بتوانیم پایش و ارزیابی خوبی از مشکلات و آسیب های اجتماعی این عزیزان داشته باشیم.

وی افزود: این مهم محقق نمی شود مگر با همکاری و مشارکت روسای دانشگاهها؛ و قطعا اگر مسئولان دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران مربوطه به این حوزه نگاه ویژه ای کنند علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، دنیا و آخرتشان را تامین خواهند کرد.

نژاد جواد با اشاره به مشارکت چشمگیر ۱۳ دانشگاه علوم پزشکی در این طرح ملی خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی زنجان، ساوه، ایرانشهر، بوشهر، گراش، فسا، تربت جام، نیشابور، اسفراین، وارستگان، سبزوار و... بیشترین مشارکت را در طرح ملی پایش الکترنیکی سلامت روان انجام داده اند که مشارکت آنها بین ۵۰ تا ۸۰ درصد بوده است.

وی گفت: اما در عین حال برخی از دانشگاه های ما استقبال کمتری نسبت به این طرح داشته اند که امیدوارم دانشجویان این دانشگاه‌ها نیز وارد این سامانه الکترونیکی شوند و با پر کردن پرسشنامه های مخصوص، در این پروژه ملی شرکت کنند.

مراسم قرعه کشی اهدای ۳۰ دستگاه تبلت به دانشجویان شرکت کننده در طرح ملی پایش الکترونیکی سلامت روان دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر بهرام علی قنبری قائم مقام اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی، دکتر جلال نژادجواد مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر فرشاد بهاری رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان وزارت بهداشت برگزار شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج