رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور، ابراز امیدواری کرد که اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) توسط هلال احمر، شاخص آمادگی مردم را در حوادث افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسماعیل نجار روز دوشنبه در نشست بررسی اقدامات دستگاه ها در سیل آذربایجان شرقی، در خصوص بالا بردن سطح آمادگی مردم در حوادث، به اجرای طرح ملی خادم توسط جمعیت هلال احمر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه آمادگی مردم کشورمان در حوادث، در وضع مطلوب قرار ندارد، گفت: هلال احمر به دلیل جایگاهی که در امداد و نجات و آموزش همگانی دارد، طرح خادم (خانواده آماده در مخاطرات) را به منظور افزایش شاخص آمادگی ۲۵ میلیون خانوار ایرانی در حوادث، تا سال ۱۴۰۰ اجرا می کند تا با مراجعه به درب منازل، آمادگی مردم را در حوادث ارتقاء دهد.

پیشنهاد طرح ملی مدیریت بحران

در این نشست، محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران، سید حسین افضلی عضو کمیسیون عمران، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون اجتماعی و معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر و عضو کمیسیون اقتصاد، ارزیابی مثبتی از امدادرسانی هلال احمر به سیل زدگان آذربایجان شرقی داشتند.

نماینده مردم شبستر ضمن پیشنهاد برای ارائه طرح ملی مدیریت بحران، خواستار اجرای درست چرخه پیشگیری، آمادگی و پاسخگویی شد.

آقاپور از تلاش های امدادگران داوطلب هلال احمر در سیل آذربایجان شرقی قدردانی کرد و گفت: اگر هلال احمر نبود شاید خسارت جانی در چند روستا به بیش از ۵۰۰ نفر می رسید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج