مدیر شبکه آموزش سیما اظهار کرد: برنامه «همیشه خونه» در مسیر طراحی شده به خوبی حرکت کرده و این برنامه به نسبت ورودی‌ها، بهره‌وری خوبی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه آموزش سیما، حسین ساری در دیدار با دست اندرکاران برنامه «همیشه خونه» گفت: برنامه‌های خانواده‌محور در ارتقای خانواده‌ها تاثیرگذار است. به طور کلی اینگونه برنامه‌ها باید دارای ایده باشند تا جمال را برای خود مهیا کنند.

وی خطاب به تولیدکنندگان برنامه تلویزیونی «همیشه خونه» ادامه داد: ساخت برنامه تلویزیونی روزانه آن هم به صورت زنده کار سختی است و امیدوارم همان طور که در ۹۴ قسمت سال ۹۵ و ۱۵ قسمت نوروز ۹۶ ایده، شور و دغدغه داشتید، این روند همچنان ادامه داشته باشد. برنامه «همیشه خونه» برنامه‌ای است که شاید به فرم نهایی نرسیده باشد، اما در مسیر طراحی شده به خوبی حرکت کرده و  به نسبت ورودی‌های برنامه، بهره‌وری خوبی داشته است.

ساری با بیان اینکه برنامه تلویزیونی «همیشه خونه» پربار و بضاعت دست اندرکاران آن بسیار زیاد است، یادآور شد: وقت مردم بسیار ارزشمند است و این برنامه یک ساعته باید در تلاش باشد تا مخاطبان زیادی جذب کند که این مهم، نیازمند تلاش بسیار است. گاهی نارسایی‌هایی وجود دارد که نمی‌شود آنطور که باید و شاید از برنامه‌ها پشتیبانی کرد، اما دوستان بابد با داشته‌ها و تجربه‌های خود تلاش کنند تا از موجودی بیشتر و بهتری بهره‌مند شوند.

مدیر شبکه آموزش اظهار کرد: شاید در افق برنامه «همیشه خونه» این دیده شود که زمان بیشتری به این برنامه اختصاص داده شود؛ چراکه موضوع خانواده، موضوع مهمی به شمار می‌رود و ۱۱۷ قسمت قبلی این برنامه اندوخته بسیار خوبی برای دوستان ایجاد کرده و بینندگان می‌توانند بیشتر از پیش از آن بهره‌مند شوند.

ساری در ادامه بیان کرد: از میان صحبت‌های دست‌اندرکاران برنامه «همیشه خونه» کلیدواژه‌هایی بیان شد که حکایت از آن دارد به این برنامه می‌توان امیدوار بود؛ چراکه این برنامه نظریه دارد و باری به هر جهت نیست. به طور کلی خوب است برنامه‌ای ادعا کند که چارچوب و ذهنیت مدون دارد و در همین راستا نیز این برنامه باید به دنبال مزیت‌های خودش برود و چنانچه وجه تمایز برنامه را با برنامه‌های مثل خودش پیدا کند، این موضوع سبب جذب مخاطب بیشتر خواهد شد.

مدیر شبکه آموزش افزود: نگاه یا رویکرد متفاوت داشتن سبب دیده شدن و اثرگذاری برنامه خواهد شد به همین دلیل باید بتوانید مزیت‌های برنامه‌تان را استخراج کنید. برنامه «همیشه خونه» دارای یک محور با موضوع ثانویه و اقماری است؛ اقمار به جذابیت و تبیین کمک می‌کند و از آنجایی که هسته مرکزی این برنامه، خانواده است، باید به برخی موضوعات همچون اقتصاد خانواده و اشتغال در آن بیشتر توجه کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این برنامه آیتم‌هایی وجود دارد که نباید در کمپرس زمانی قرار بگیرد و باید به آیتم‌های اصلی توجه کرد و مابقی را دور آن قرار دهید. در تلاش باشید تا مخاطبان سمپاد برای خودتان جذب کنید؛ چرا که کیفیت مخاطب بسیار مهم است و این برنامه از آن برنامه‌هایی است که نباید کمیت آن فدای کیفیت شود.

همچنین در ابتدای این جلسه مجید صحاف (تهیه‌کننده)، سیدحسن میرامین محمدی (مدیر تولید)، سارا عشقی‌نیا (مجری) و حسین جهانی (روابط عمومی برنامه) گزارشی از روند تولید این برنامه و اقدامات انجام شده به مدیر شبکه آموزش ارائه دادند.

صحاف در این دیدار در سخنانی به چیدمان و نظام موضوعات برنامه، افق و طراحی محتوایی برای برنامه‌های آتی، تحقیق و نویسندگی برای هر برنامه، تعامل با مهمانان و نحوه انتخاب آنها، نظارت مستمر و ارزیابی‌های روزانه هر برنامه، برنامه‌سازی برای مناسبت‌های ملی، مذهبی و جهانی، واکنش سریع و اطلاع وقایع روز، عمق بخشی به برنامه و آیتم‌هایی که بیشترین مخاطب را داشته است و توجه به اطلاع رسانی و پیوست رسانه‌ای و فصای مجازی اشاره کرد.

برنامه «همیشه خونه» هر شب از ساعت ۲۱ پخش و ساعت ۱۶ فردا بازپخش می‌شود. این برنامه با محوریت خانواده ایرانی با موضوعات  مورد نیاز عموم خانواده‌ها به صورت زنده از شبکه آموزش راهی آنتن می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج