رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به افزایش مستمری مددجویان در دولت یازدهم گفت: امروز مستمری مددجویان را در شرایطی افزایش دادیم که ۸۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی نداشته‌ایم و در بدترین شرایط مالی بودیم.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی در همایش مددکاری اجتماعی گفت: واقعیت این است که عواملی مانند فقر، نابرابری، تبعیض، باندبازی و بی‌عدالتی شرایطی را فراهم می‌کنند که ناپایداری اجتماعی و گسست اجتماعی را شاهد هستیم. 

وی در ادامه با بیان آنکه چیزی که باعث می‌شود ارتقای پایداری اجتماعی و محیطی داشته باشیم، عواملی نظیر همبستگی، مشارکت، رعایت حقوق شهروندی و ارتقای رفاه اجتماعی ناشی از پایداری اجتماعی در کشور است؛گفت: علم مددکاری اثربخشی لازم را در زمینه پایداری اجتماعی ایفا می‌کند و در این زمینه نقش مهمی دارد.

وی در ادامه گفت: از مددکاری اجتماعی تعریف نسبی داشته‌ایم و این باعث شد از ظرفیت تخصصی و کارشناسی این علم بی‌بهره باشیم و هر جا که صحبت از سلامت شد، فقط به جنبه جسمی آن نگاه کردیم در حالیکه در معنای وسیع، سلامت اجتماعی و محیطی نقش مهم‌تری را ایفا می‌کند. 

بندپی در ادامه با بیان آنکه در دولت نسبت به ارتقای شاخص رفاه و تأمین اجتماعی که می‌تواند مدارای اجتماعی را تقویت کند، اقدام شده است گفت: برخورداری 11 میلیون جمعیت حاشیه‌نشین از بیمه سلامت نمونه‌ای از این اقدامات است. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین دولت در زمانی که 800 میلیارد دلار درآمد نفتی نداشته‌ایم و در بدترین شرایط مالی بوده‌ایم، پیشقدم شد و با همکاری مجلس مستمری مددجویان را افزایش داد.

بندپی تصریح کرد: هر چند که سیاست بهزیستی توانمندسازی افراد است، اما مستمری را بیشتر کرده‌ایم، به گونه‌ای که مستمری یک خانوار تک‌نفره از 53 به 195 هزار تومان، دو نفره از 61 به 250 هزار تومان، سه نفره از 71 به 320 هزار تومان و پنج نفره از 100 به 465 هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: امروز در زمینه مستمری مددجویان از آن چه قانون تکلیف کرده بود پا را فراتر گذاشته‌ایم؛این درحالیست که گسترش اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر را نیز مصوب کرده‌ایم و امسال 350 شهر می‌توانند با مداخله به هنگام و استفاده از ظرفیت علمی مددکاری و اورژانس اجتماعی، برخوردار شوند. 

وی هم چنین گفت: 30 مرکز جامع خدمات بهزیستی در 30 شهر محروم و آسیب‌پذیر نیز به زودی راه‌اندازی می‌شوند. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد:دولت شرایطی را فراهم کرده که امروز بارقه امید و احساس تعلق خاطر به زندگی اجتماعی، نشاط و شکوفایی روز به روز بیشتر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج