رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: در حال حاضر بیش از 650 هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، حافظی امروز (26 فروردین ماه) در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی اظهار کرد: 37 درصد از کل مدارس کشور با همت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 650 هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور فعالیت دارند، افزود: هر کشوری که آموزش و پرورش موفقی داشته باشد در تمام زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و غیره موفق خواهد بود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خطاب به خیرین مدرسه ساز ادامه داد: این راه، راه خداست و به وعده خداوند هرکس در این راه سرمایه‌گذاری کند خداوند او را پاداش خواهد داد.

حافظی بیان کرد: دین مقدس اسلام فضیلت دانش را بالاتر از هر فریضه دیگر دانسته است.

وی یادآور شد: خیرین مدرسه‌ساز در راه دانش کودکان سرمایه‌گذاری می‌کنند و قطعا برکات وجود آنان در استان خراسان‌جنوبی برای دانش‌آموزان مثمر ثمر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مهدی نوید ادهم نیز در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان‌جنوبی گفت: حدود یک سوم مدارس کشور توسط خیرین ساخته می‌شود.

وی افزود: بخشندگی از صفات خداوند است و خیر این ویژگی بخشندگی و عطوفت خداوند را در جامعه مجلس می‌کند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: از 106 هزار مدرسه در کشور 43 هزار مدرسه زیر 50 نفر دانش‌آموز دارند و حدود 25 تا 30 هزار مدرسه در روستاها هستند.

ادهم ادامه داد: علی رغم نیاز آموزش و پرورش به مشارکت خیرین، کمک خیرین به مثابه ظرفی است که در درون این ظرف فعالیت‌های آموزشی و پرورشی قرار دارد.

وی تصریح کرد: جامعه خیرین باید تناسب بین ظرف و مظروف را برقرار کند و باید بین فضای فیزیکی ساخته شده و فعالیتی که در آن انجام می‌شود تناسب وجود داشته باشد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور بیان کرد: محیط مدرسه باید شرایط را برای تربیت همه جانبه دانش‌آموزان فراهم آورد و علاوه بر آموزش به تحقیق و پژوهش، کارهای تیمی و ورزشی بپردازد.

ادهم ادامه داد: در مراکز و شهرهای بزرگ استان‌ها باید به سمت ساخت مدارس بزرگ برویم چرا که در فضای بزرگتر بهتر می‌توانیم تربیت اجتماعی را به دانش‌آموزان بیاموزید.

وی افزود: باید به سمت ساخت مدارس به روز برویم و از خیرین درخواست می‌کنیم در اداره مدرسه و هزینه‌های جاری مدرسه نیز یاری‌گر ما باشند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه دکتر شکوهی اولین وزیر آموزش و پرورش بعد از انقلاب بود، افزود: او  یک تئوریسین آموزش و پرورش بود و با اندیشه‌ها و شاگردانش کشور را متاثر کرد.

ادهم با بیان اینکه دولت یازدهم خدمات شایسته‌ای را به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس کرده است، یادآور شد: با همه تلاش‌ها هنوز با آنچه که نیاز داریم فاصله داریم و امیدواریم با همکاری خیرین زمینه ارتقای کیفیت آموزش و پرورش را فراهم آوریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج