عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از بررسی افزایش کرایه تاکسی در جلسه این هفته شورا خبر داد و گفت: مسافران می‌توانند با سامانه 1888 شکایت خود را در راستای افزایش خودسرانه کرایه‌ها ثبت کنند، پس از ثبت شکایت راننده متخلف به کمیته‌های انضباطی معرفی می‌شود.

ابوالفضل قناعتی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره نرخ کرایه تاکسی در پایتخت اظهار داشت: لایحه نرخ کرایه های تاکسی در سال ۹۶ در کمیسیون عمران  بررسی و با افزایش 10 درصدی مصوب شد، اما فرمانداری با افزایش کرایه‌ها موافقت نکرد، که به احتمال زیاد در جلسه این هفته مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه احتمال دارد بررسی افزایش کرایه‌ها یک ماه طول بکشد، گفت: روند افزایش نرخ کرایه به این صورت است که بعد از تایید فرمانداری و ابلاغ شورای شهر اجرایی شده و برچسب‌های جدید نصب می‌شود،  در این بازه زمانی هیچ راننده تاکسی حق افزایش کرایه‌ها را ندارد.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اگر فردی خودسرانه نسبت به افزایش نرخ مصوب اقدام کنند، مسافران می‌توانند با به خاطر سپردن شماره پلاک این خودروها و تماس با سامانه 1888 شکایت خود را ثبت کنند، گفت: پس از ثبت شکایت، به صورت سیستماتیک این راننده متخلف به کمیته‌های انضباطی معرفی می‌شود.

به گفته قناعتی، رأی صادره در کارنامه هوشمند این رانندگان ثبت و علاوه بر درج امتیاز منفی، جریمه نقدی نیز بر اساس آیین نامه و چندین برابر مبلغی که به صورت خودسرانه از مسافر اخذ کرده را باید برگردانند. هرچند که گشت میدانی ناظران سازمان تاکسیرانی نیز ایجاد شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج